- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Wapes 2015 Dünya Kongresi İstanbul’da

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES)’in 2015 Dünya Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. İstanbul’da düzenlenecek kongreye Birliğe üye 90 ülkedeki kamu istihdam kurumlarının üst düzey yöneticileri katılacak.

 

WAPES’in Fas’ta düzenlenen 25. yıl kutlamaları, yönetim kurulu toplantısı ve “Genç İstihdamında Yeni Kanallar” konulu çalıştayına katılan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı ve beraberindeki heyet büyük bir başarıya imza attı. Yönetim Kurulu toplantısında yapılan oylamada rakiplerini geride bırakan İŞKUR, WAPES’in 2015 yılındaki “Dünya Kongresi”ni Türkiye’de düzenlemeye hak kazandı. Marakeş kentinde gerçekleştirilen toplantıda İŞKUR’un önemli kazanımlar elde ettiğini vurgulayan Yazıcı, “Kongrenin İstanbul’da yapılması için 1.5 yıldır yoğun bir şekilde çalışıyorduk. Zorlu bir maratonun ardından kongreyi düzenlemeye hak kazandık. Böylesine önemli bir organizasyonu Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Kongrenin yanı sıra İŞKUR’un 2015’te WAPES’in yönetim kurulu başkanlığını yürüteceğini hatırlatan Yazıcı, birliğe üye 97 ülkedeki kamu istihdam kurumlarının üst düzey temsilcilerinin İstanbul’a geleceğini, istihdam ve işgücü piyasasına ilişkin önemli kararların alınacağını söyledi.

Fas’ta gerçekleştirilen çalışmalarda Genel Müdür Yazıcı’ya Genel Müdür Yardımcısı Asım Göker Keskin ile İstihdam Uzman Yardımcıları Emrullah Uludağ ve Oğuzhan Küpeli de eşlik etti.