- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

En Lezzetli Yarışma’nın İlk Finalisti Seçildi

Optimum Outlet İstanbul’da,

En Lezzetli Yarışma’nın İlk Finalisti Seçildi

 

Mutfak hünerlerine güvenenler ve yeni lezzetler yaratmada iddialı olanlar için Optimum Outlet Alışveriş Merkezleri tarafından Tukaş Ana Sponsorluğu’nda düzenlenen “Lezzet Sihirbazları Yarışıyor” isimli yemek yarışmasının İstanbul yarı final elemeleri gerçekleşti. İstanbul’daki yarı finalde birbirinden marifetli 9 lezzet ustası arasından, Hüseyin Metin Doğan “Portakal Soslu Tavuk ve Kremalı Lahana” yemeği ile birinci seçildi. 30 Kasım’daki büyük finale katılmaya hak kazanan Doğan, aynı zamanda 1.000 TL. değerinde hediye çeki kazanma şansını da yakaladı.

 

Adana Optimum Outlet’te 09 Kasım, İzmir Optimum Outlet’te 16 Kasım ve Ankara Optimum Outlet’te de 23 Kasım günü yapılacak yarı final elemelerinin ardından 4 ilin birincisi İstanbul’da gerçekleşecek finale katılacak.

 

30 Kasım Cumartesi günü Optimum Outlet İstanbul’da Lezzet Sihirbazı’nın belirleneceği finalde yarışmacılar,  birincilik için kıyasıya mücadele edecek.

 

Optimum Outlet İstanbul’da düzenlenen yarı finalde; EKS Mutfak Akademisi’nden ünlü Şef Eyüp Kemal Sevinç, Tukaş Ticari Direktörü Şah Karakaş, Tukaş Reklam ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Emel Sayın, Optimum Outlet Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Aybars Kümbetli ve Yemek yazarı – blogger Nilgün Tatlıdan oluşan jüri, birbirinden lezzetli yemekler arasında sıralama yapmakta oldukça zorlandı.  Hüseyin Metin Doğan’ın ardından Tülay Gündoğdu, “Patates Salatası” yemeği ile 2. olurken, 750 TL değerinde hediye çeki kazandı. Yarışmanın 3.’sü ise “Pancar Turşulu Kısır” ile Ümran Kurtuldu oldu ve 500 TL değerindeki hediye çekini almaya hak kazandı. Optimum Outlet İstanbul’daki yarı final yarışmasına katılan tüm yarışmacılara Tukaş da kendi ürünlerinden oluşan bir hediye paketi armağan etti.

 

Optimum Outlet İstanbul’da kurulan mutfakta düzenlenen bu renkli yarışmaya, AVM ziyaretçileri de büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçiler hem yarışmacıların kıyasıya mücadelesini izlemenin, hem de yepyeni lezzet sırlarını öğrenmenin keyfini yaşadılar.

 

30 Kasım 2013 günü gerçekleşecek olan Büyük Final ve Ödül Töreni’nde dört finalist, İstanbul Optimum Outlet içine kurulacak mutfakta, jüri karşısında yemeklerini canlı olarak yapacaklar. Yemek Yarışması sonucunda; 1.’ye 3.000 TL, 2.’ye 2.000 TL ve 3.’ye 1.000 TL değerinde hediye çeki armağan edilecek.

 

Optimum Outlet, “Optimum Outlet’te Mutlu Ziyaretçiler” konseptinde gerçekleştirdiği etkinlikleri ve tüm yıla dağılan organizasyonlarıyla ziyaretçilerine mutlu anlar yaşatarak, alışveriş keyfine ayrıcalık katıyor.