- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Metro’nun Esnafım projesi, bakkal amcaya hayat öpücüğü gibi…

Kurulduğu günden bu yana en uygun, en hesaplı ürün ve hizmetler sunmayı hedefleyen Metro Toptancı Market, profesyonel müşterileri için sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. Türkiye geneline yayılmış 9 şehirdeki 14 mağazasını dolaşan METRO Esnafım 2010  Bakkal/Market Gezici Çözüm Noktası tırları, bölge esnafının ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak amacıyla esnafla buluştu. 70 gün boyunca 4.000 km’den fazla yol kat eden tırlar, ilk turlarını Metro Pendik mağazasında tamamlamış oldu. Metro tırları birinci turun son etkinliğinde 18-22 Şubat 2010 tarihleri arasında METRO Pendik mağazasında esnaf müşterileriyle buluşacak.

Esnafım 2010 tırlarını günde 700’den fazla esnaf müşteri ziyaret etti ve sunulan çözümler konusunda bilgiler aldı. İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Konya, İzmir, Bursa mağazalarında düzenlenen Esnafım 2010 TIR ve çadır etkinliğinde tedarikçi firmalarla birlikte mini bir fuar alanı oluşturuldu. Etkinlik alanında yer alan yüzlerce  özel çözüm, on binlerce esnaf ziyaretçiye sunuldu ve detaylı bilgiler verildi.

Metro Toptancı Market, çözüm tırlarıyla müşterilerine yalnızca ürünleri, hizmetleri ve çözümleri yakından tanıtmakla kalmayıp, işlerini geliştirmeye yönelik öneriler de sunuyor. Güvenlik sistemleri, ödeme noktası çözümleri, stok ve sipariş yönetme, hizmet kalitesini arttıracak ekipman çözümleri, iş geliştirici fikirler gibi çeşitli konularda müşterilerine bilgi ve tavsiyeler sunuyor.  

Program kapsamında ayrıca müşterilere yönelik çeşitli promosyonlar düzenlenirken, kârlılık, stok rotasyonu, tanzim, teşhir gibi satış noktası çözümleri konularında pratik bilgi ve deneyimler de aktarılıyor.

Metro Esnafım etkinliğini bugüne kadar 25.000’den fazla müşteri ziyaret etti. 266 bakkal ve market müşteriden dükkanlarını düzenleme talebi alındı. Metro’nun Esnaf Müşteri Uzmanları bu müşterilerin dükkanlarını yerinde ziyaret ederek çözümler sunmaya başladı. 20 yeni dükkan açmak isteyen bakkal/market müşteriye proje çizildi. 4.000’den fazla esnaf, çözümleri yakından tanıdı, modern perakende çözümleri hakkında bilgilendirildi. 3.000’e yakın bakkal ve market müşterisiyle bire bir ilgilenilerek işlerini geliştirici çözümler sunuldu.

METRO Toptancı Market dünyanın 29 ülkesinde 600’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Dünya çapında 100.000’den fazla çalışanı olan şirket, 2007 yılında 31.7 milyar € değerinde ciro elde etmiştir. METRO Toptancı Market, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden biri olan METRO Group’un satış şirketlerinden biridir. METRO Group 2007 yılında yaklaşık 64 Milyar € değerinde ciro elde etmiştir. Grup 290.000 çalışanı ve 2.100 mağazası ile 32 ülkede hizmet vermektedir. Grubun performansı birbirinden bağımsız olarak hizmet veren satış şirketlerinin gücünden kaynaklanmaktadır.