- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Tiyatro ve Sinema sanatçısı Erol Koçan, Siyasete ilk resmi adımını atıyor

 

Bir süre önce siyasete atılacağı açıklamasında bulunan Tiyatro ve sinema Sanatçısı Erol Koçan, 24 ekim 2013 Perşembe günü saat 16:00’da İstanbul -Bağcılar Belediyesi Meclis üyeliği aday adaylığı için resmi başvurusunda bulunacak.  AK Parti Bağcılar İlçe  binasında İlçe Başkanı İsmet Öztürk’e başvuru dilekçesini sunacak olan Tokatlılar Dernek Başk.yrd. ve Tokgönül  Derneği Gn. Sek. Sanatçı  Erol Koçan, Tokatlılar Federasyonu, Tokat ilçeleri Dernek başkanları yanı sıra  Dizi oyuncusu Süleyman Yağcı ( fısfıs İsmail), Kral Fm program yapımcısı Afrikalı Ali gibi Sanatçı dostlarının da desteğiyle resmi başvurusunu yapacak.

 

Uzun yıllar tiyatro ve sinema oyunculuğu yapan  Sanatçı Erol Koçan, İstanbul’da bulunan hemşehrilerinin sesi olmayı istediğini yineledi.  İstanbul-Bağcılar Belediyesi Meclis üyeliği aday adaylığına resmi başvurusunu yapacak olan Erol Koçan,   Ülkenin ileri gitmesi  yönünde  Sanat, Eğitim ve Bilimsel araştırmalar konularında yeni yaklaşımlara ihtiyacı olduğunu vurguladı.  Koçan “Sanatçı, bulunduğu topluma yeni bir dünya görüşü getirir. Bir toplumsal düzen kurar ve  bunun koşullarını belirler. Bu vesile ile sanatçıların da artık gerek yerel yönetimlerde, gerekse mecliste olmaları gerekmektedir.” Dedi.  Sanatın mükemmel ve ideal güzelliğin aranması olduğunu savunan Erol Koçan,  siyasette de halk yararına mükemmel ve ideal çalışmalara imza atmak istediğinin altını çizdi.

Tiyatro ve sinema Sanatçısı Erol Koçan, 24 ekim 2013 Perşembe günü saat 16:00’da İstanbul -Bağcılar Belediyesi Meclis üyeliği aday adaylığı için sanatçı dostlarının desteği ile resmi başvurusunda bulunacak.

EROL KOÇAN KİMDİR

1970 İstanbul doğumlu  ve aslen  Tokat-Reşadiyeli olan Erol Koçan  Beşiktaş Anadolu Lisesi, Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazandı ve mezun oldu.
Tiyatroya 1987 senesinde Halk Eğitim Merkezinde başlayan Erol Koçan,  1988-90 arası  değişik eğlence mekanlarında   Talk Show  yaptı. Ulusal radyoların yayına başladığı yıllarda  radyo programcılığında da kendini ispat eden Erol Koçan,  bir çok kentte  radyo  program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmıştır.   Sanatçının farklı bir yönü de  resim ve edebiyat  alanlarında da  eserlerinin bulunmasıdır. İstanbul’ da kişisel Resim Sergileri de gerçekleştiren  Koçan ,  bunun yanısıra uzun yıllar şiir yazarak  seslendirme de yapmıştır.  Sanatçı Erol Koçan TV dizilerinde  ve  Sinema filmlerinde de   rol almıştır. Halen özel bir kurumda antrepo  müdürlüğü görevine devam etmekte olan  Erol Koçan, ayrıca medya direktörlüğü de yapmaktadır.