- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

2 aylık bebeğini evde tek başına bırakıp tatile gitti

 

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ilkokul öğretmeni 2 aylık bebeğini evde bırakarak 9 günlük bayram tatiline gitti.

Geri döndüğünde bebeğini hastaneye götüren kadına bebeğinin 3 gün önce öldüğü söylendi. Adliyeye sevk edilen kadın tutuklanarak cezaevine gönderildi.Gölcük Değirmendere’de meydana gelen olayda 2 aylık bebeğini evde tek başına bırakarak bayram tatiline giden anne, sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı. Alınan bilgiye göre Aslen Hatay Ezin’li olan Seçil M. D. (34) Gölcük Yazlık’ta bulunan bir okulda ilkokul öğretmenliği yapıyordu. Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi 3018. Sokak’ta ikamet eden Seçil M. D. iddiaya göre 2 aylık bebeğini 9 günlük bayramtatili için evde tek başına bırakarak Adana’ya akraba ziyaretine gitti.Geri döndüğünde bebeğin hareket etmemesi üzerine Seçil M. D. bebeğini alarak Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan incelemede bebeğin 3 gün önce açlıktan yaşamını yitirdiği belirlendi. Öğretmen Seçil M.D.’nin çelişkili ifadeleri nedeniyle doktorlar durumu polise ekiplerine bildirdi. Gözaltına alınan Seçil M.D.’nin ifadesinde bebeğe yemek yedirdikten sonra evde tek başına bırakarak tatile çıktığını söylediği öğrenildi.

İfadesinde “Tatilden geri döndüğümde bebeğe mama yedirmek istedim ama hiç hareket etmiyordu. Hastaneye götürdüm. Bebeğin öldüğünü söylediler. Daha sonra da polise haber verdiler” şeklinde konuşan Seçil M.D. işlemlerinin ardından Gölcük Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemede verdiği ifadenin ardından Seçil M.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Seçil M.D.’nin yaklaşık 5 senedir Gölcük’te çeşitli okullarda görev yaptığı öğrenildi.

Konuyla alakalı olarak konuşan apartman görevlisi Mehmet Kaya, “Ben çatıdaydım o an indim aşağı bu olay meydana gelmiş. Çocuğu bırakmış burada kendisi tatile gitmiş. Sağdan soldan duyduğumuz bunlar. Halime olduğundan bile komşuların haberi yoktu. Tanınan, görünen biri de değildi. Yüzünü 15 günde bir görüyordum. Tek başına yaşıyordu. Kendisini öğretmen diye biliyoruz. Bayram süresince apartmandaydım ama binada çocuk sesi falan duymadık” dedi. Yaşanan olayı duyan mahalle sakinleri de olayın şokunu yaşadı. 2012’nin Kasım ayında taşındığı apartmanda ise Seçil M.D.’yi hiçbir komşusunun tanımadığı ve hamile olduğunu hiç gören olmadığı öğrenildi.