- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Erbakan Vakfı İstanbul İftarı bin kişinin üzerinde katılımla Miniatürk’te gerçekleştirildi

Geçtiğimiz günlerde kuruluş çalışmalarına başlanan ‘Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı’ ilk büyük organizasyonunu İstanbul’da gerçekleştirdi.
Milli Görüş Lideri ve 54.Hükümet Başbakanı merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın ailesi tarafından kurulan vakıf İstanbul Miniatürk’te geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi.
Saadet Partisi GİK Üyesi ve aynı zamanda ‘Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı’ kurucusu Dr.Fatih Erbakan’ın onur konuğu olarak katıldığı iftara ilgi yoğundu.
Erbakan bütün katılımcılarla tek tek tokalaştı
Fatih Erbakan Miniatürk tesislerinde açık havada gerçekleştirilen programa gelişinde binin üzerinde kişinin katıldığı iftar sofralarını tek tek dolaşarak tokalaştı.
Kur’anı Kerim tilaveti ve ezanla birlikte iftar yapılmasının ardından kürsüye Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı İstanbul Şube Başkanı Zafer Emanetoğlu geldi.
Emanetoğlu’nun selamla konuşmasının ardından katılımcılara seslenen Milli Görüş Lideri Erbakan’ın çalışma arkadaşlarından Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu;
‘Erbakan ismine her zaman milletimiz teveccüh görmeye devam edecektir. Bugün bunun en güzel örneğini yaşamaktayız. Emeği geçen kardeşlerimizden Cenab-ı Allah razı olsun’ ifadelerini kullandı.
Saadet Partisi Yüksek İştişare kurulu Üyesi Ahmet Tekdal ise ‘Erbakan Hoca bizlere çok mühim emanetler bıraktı. Bu emanetlerden en önemlisi şüphesiz Milli Görüş hareketidir.
Erbakan Vakfı da bu emanete hizmet etmek üzere yoluna çıkmış bulunmaktadır. Cenab-ı Allah mahcup etmesin.’dedi.
Fatih Erbakan; ‘Zulm ile abad olanın sonu berbad olur’
Gecenin onur konuğu Dr.Fatih Erbakan ise coşkulu kalabalığın sloganları arasında kürsüye çıkarak Miniatürk’te bulunan binin üzerinde katılımcıya seslendi.
Erbakan ‘Öncelikle bizleri burada Eyüp Sultan Hazretleri, Fatih Sultan Mehmet, Sultan Abdülhamid Han, Erbakan Hocamız ve nice büyük mücahidin huzurunda bir araya getiren Cenab-ı Allah’a hamdediyoruz. Mübarek Ramazan ayında zulüm altında hayatlarını sürdürmeye çalışan başta Mısır olmak üzere tüm kardeşlerimize de dua ediyoruz. Rabbimiz mazlumların dualarını kabul etsin. Üzülerek son dönemlerdeki Mısır’da yaşanan haksız hukuksuz uygulamaları ve hatta insan vicdanı ile bağdaşmayan katliamları maalesef takip ediyoruz. Şunu hemen ifade etmemiz gerekir ki; zulüm ile abad olunmaz. Atalarımızın o veciz ifadesi ile; Zulm ile abad olanın sonu sonu berbad olur. İslam alemi biran evvel toparlanmalı silkelenmeli ve bu katliamlara biran evvel dur demelidir. Dünya’da yaşanan bu son hadiseler Merhum Liderimiz Erbakan Hocamız’ın tam 40 yılını verdiği mücadelesindeki İslam Birliği ifadesinin ne kadar da doğru ve yerinde olduğunu bir kez daha göstermiştir. Cenab-ı Allah bizlere İslam Birliğini kurup bu yolda canla başla çalışma yapmayı nasip etsin’ ifadelerini kullandı.
Erbakan; ‘Vakıf Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamızın bizlere vasiyetidir, Milli Görüş’e hizmet edecektir’
Gündeme dair açıklamaların ardından Erbakan Vakfı çalışmalarına da değinen Fatih Erbakan şunları söyledi; ‘Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı, Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan Hocamız’ın bizzat kendisinin bizlere vasiyetidir. Bu Vakıf Milli Görüş’e hizmet eden kurumlarımız gibi Milli Görüş’ün merkezinde ve davamıza hizmet etmek üzere kurulmuştur. Sadece Erbakan ismini yaşatmak ve nostalji yapmak üzere değil, Erbakan Hocanın hayatını, şuurunu, cihad anlayışını gelecek nesillere aktarmak üzere kurulmuştur. İnşallah akademik çalışmalar yapılarak Hocamızın idealleri milletimizin gönlünde taze bir şekilde tutulacak ve tekrar hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacaktır. Cenab-ı Allah nasip ederse bundan sonraki süreçte Erbakan hocayı anma programları daha kapsamlı ve verimli organizasyonlar haline getirilerek Erbakan Hocayı anma etkinlikleri anlama etkinliklerine dönüşecektir. Elbette uzun vadede ise en önemli hedefimiz Uluslararası Prof.Dr.Necmettin Erbakan ödülleri projesini hayata geçirmektir. Bu ödülleri çeşitli kategorilerde değerlendirerek dünya gündemine Erbakan Hocamızın D-8 ve İslam Birliği gibi insanlığa hizmetin nasıl olacağı yönündeki telkinlerini de getirmeyi hedeflemekteyiz. Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı, Milli Görüş’e hizmet etmek üzere Allah’ın yardımı sizlerin destekleri ile çalışmalarını en güzel şekilde yapacaktır inşaallah’