- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

SBS birincisi İrem Tellioğlu: ” Çok değil öz ve düzenli çalışmak önemli”

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarında kendilerine yöneltilen yüz sorunun tamamını doğru cevaplayarak zirveye çıkan öğrenciler, başarılarını “düzenli çalışmak ve öğrendiklerini tekrar etmek” olarak özetledi.
Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarında yüz sorunun tamamını doğru cevaplayarak zirvede yer alan öğrenciler, Fatih Dersanesi’nde basın mensuplarıyla biraraya gelerek duygularını ve başarılarına dair ipuçlarını aktardılar.
Fatih Dersanesi’nin Bakırköy’deki binasında düzenlenen basın toplantısında 1 milyon 200 bin öğrenci arasında Türkiye Şampiyonluğuna ulaşan öğrencilerden Büşra Erol ve İrem Tellioğlu, anneleriyle birlikte mutluluklarını paylaşırken, sınava hazırlanacak öğrencilere de tavsiyelerde bulundular.
OYP’deki 16 şampiyon arasına girmeyi başaran öğrencilerden İrem Tellioğlu yaşadığı mutluluğu kelimelere dökmekte zorlandığını belirtirken, “Anlatılanları iyi dinledim, tekrarlar yaptım ve testler çözerek hazrlandm. Herkes bu sınavı at yarışına benzetiyor ama bence biz öğrenci olmanın gereğini yaptık. Çok değil, öz ve düzenli çalışmak. İşin sırrı bu” diye konuştu.
İrem, günde kaç saat çalıştığı yönündeki soruya, “Hergün bir saat iki saat gibi bir süre değil, hergün düzenli ve konular. Sürekli çalışmamalı, arada molalar vermeliyiz. Yoksa hiç çalışmak istemeyebiliriz. Çok yüklenmemeliyiz” cümleleriyle cevap verdi.
Anne Fatma Tellioğlu da, duygularını “Çok mutluyuz. Çocuğuma bu gururu yaşattığı için çok teşekkür ediyorum” ifadeleriyle dile getirdi. Anne Fatma Tellioğlu, çocuğunun çalışması için uygun ortamı hazırlayabilmenin karşılıklı iletişimden geçtiğini kaydederken, “Hiçbir şekilde zorlamadık, sadece doğru yönlendirmeye çalıştık. Derslerini rahat bir ortamda çalışması için üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya çalıştık” diye konuştu.
Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) şampiyonlarından Büşra Erol, SBS’de birinci olmanın çok güzel bir his olduğunu ve heyecan duyduğunu ifade ederken, “Harika bir başarıydı. Öncelikle aileme ve tüm öğretmenlerime teşekkür ederim. Öğrendiklerini tekrar etmek ve planlı bir şekilde çalışmak beni bu noktaya taşıdı” dedi.
Sınav sonuçlarını değerlendiren Fatih Dersanesi Genel Müdürü Sezai Eyüboğlu, 2013 SBS sınavı sonuçlarının tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dilerken, “Belki gelecek yıl bu sınavın ismi değişik olacak. Bu sınav bugüne kadar Lise giriş, OKS gibi çeşitli isimler aldı. Güncellemeler yapıldı. Süreç ve sınav içeriği değişti. Değişmeyen ve bizi mutlu eden en önemli şey Fatih Dersanesi’nin başarıdaki istikrarının değişmemesi” dedi.
Sezai Eyüboğlu, kurum olarak eğitimdeki yeniliklerle sürekli kendilerini yenilediklerini belirtirken, “Değişikliklere hızla adapte oluyoruz ve ayak uyduruyoruz. 6-7-8. sınıfta SBS’de tüm soruları doğru yanıtlayan iki öğrencimiz var. İrem ve Büşra nazarında sınavı kazanan tüm öğrencileri tebrik ediyorm. Bu yıl ki sonuçlara göre, 2 OYP, 2 SBS birincimiz var. Sınavda 15’in üzerinde sadece bir yanlış yaparak büyük başarıya imza atan öğrencilerimiz var” ifadelerini kullandı. İSTANBUL (İHA)