MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş » Kurtalan Ekspres
Kurtalan Ekspres


Haziran ayı başında Kadıköy Shaft Club’de verdikleri konserden sonra yeni albümleri Göğe Selam 2’nin hazırlıklarına başlayan Kurtalan Ekspres stüdyo çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken 7 Temmuz günü Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen 1.Gazdan Adam Festivali’nde sahne aldı.
Saat 17.30’dan itibaren Kadıköy Çarşı, Rıhtım, Moda ve Bahariye’de başlayan etkinliklerin ardından, iskelede kurulan sahnede çok sayıda sanatçı İstanbullularla bir araya geldi. Festivale katılan sanatçılar arasında bulunan Bulutsuzluk Özlemi, eylemler için bestelediği “Dağılın Lan” şarkısını seslendirdi. Hakan Vreskala, Yaşar Kurt, Kurtalan Ekspress, Grup Eflatun, Sattas Reggae Band, Cem Adrian, Güvenç Dağüstün ve eylemlere “Ayağa Kalk” şarkısıyla destek veren Renan Bilek de yer aldı. Gezi Parkı’ndaki performanslarıyla dikkat çeken Çapulcular Korosu’nun, Yiğit Özatalay’ın bestelediği “Boyun Eğmeyenler” şarkısının seslendirdiği festivalde, gezi eylemlerine “Çapulcu musun vay vay” şarkısını kazandıran Boğaziçi Caz Korosu da, sanatçılarla birlikte bu şarkıyı seslendirdi.
Mir Sanat Topluluğu ise festival sahnesine danslarıyla renk kattı. Sanatçı Orhan Aydın, Nâzım Hikmet şiirleri okurken, Modacı Barbaros Şansal ise, festival için hazırladığı polis ve çapulcu defilesini sergiledi. Şair ve gazeteci Ataol Behramoğlu ve Prof. Dr. Zerrin Bayraktar da, festivalde konuşma yaptılar.
Sahne sırası Kurtalan Ekspres’e geldiğinde ise  Kurtalan Ekspres’ten Ahmet Güvenç “Ben 60 yaşındayım. Kendimi müzisyen zannediyordum ama ben çapulcuyum arkadaşlar. Cem Karaca’dan ıslak ıslak, Kırmızılı Kadın’a hitaben” diye konuştu ve Obur Dünya, Islak Islak ve Gülpembe gibi şarkıların seslendirildiği konserde yüz binler Kurtalan Ekspres ile coştu…

📆 10 Temmuz 2013 Çarşamba 12:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR