- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadıköy’de Söğütlüçeşme Metrobüs durağı yanına iftar çadırı kuruldu.…

Kadıköy, tüm Müslüman alemi ile birlikte Ramazan ayını karşıladı. Gün içerisinde onbinlerce kişinin geçiş noktası olan Söğütlüçeşme Metrobüs durağı yanına iftar çadırı kuruldu.

Özel bir kuruluş tarafından hazırlanan iftar çadırı, Ramazan ayı süresince misafirlerini ağırlayacak. Çadır, iftar saatinde evlerine yetişemeyen vatandaşlara sıcak aş sağlayacak.

KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN ADRESİ ÖZGÜRLÜK PARKI…

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Ramazan ayı etkinliklerini Göztepe Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirecek. Üç ayrı konserde nostalji esintisi yaşanacak.

“ESKİMEYEN İSİMLER” SAHNE ALACAK…

Neşe Karaböcek, Seyyal Taner, Selçuk Ural, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Bilgen Bengü ve Semiha Yankı gibi dünden bugüne “eskimeyen isimler”in sahne alacağı konserler, 12-19 ve 26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Konserlere, Panorama Orkestrası da eşlik edecek.

SEMAZENLER, DUALAR VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER…

Ümraniye, Üsküdar ve Fatih gibi İstanbul’un birçok semtinde gerçekleştirilecek Ramazan ayı etkinliklerinde, semazenler eşliğinde gösteriler sunulacak. Dualarla kutlanacak Ramazan gecelerinde, Karagöz-Hacivat gibi kültürel değerler de İstanbullular ile buluşturulacak.