- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

MHP Ataşehir Yerel seçim çalışmalarına başladı

MHP Ataşehir Yerel seçim çalışmaları kapsamında sandık görevlilerini bilgilendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı 30 Haziran Pazar günü Ferhatpaşa Mahallesinde Kur-an Kursu salonunda MYK üyesi Sn. Erol GÜL’ün katılımlarıyla birlikte Ferhatpaşa Mahalle teşkilatı, sandık görevlileri, esnaflar ve mahalle sakinlerinin de katılımlarıyla bir toplantı programı yaptı. Sn Erol GÜL; Türkiye’yi girmiş olduğu bu buhranlı günlerde neler beklediği ve bu konularda MHP’nin duruşunun ne olduğu hakkında açıklamalarda bulundu.  Bu bağlamda yaklaşan yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek Sandık görevlilerinin stratejik olarak sandıklara sahip çıkılması konusunda oldukça önemli bir vazife olduğunu dile getirdi.
İlçe Başkanı Sn. Fatih Çobanoğlu yapmış olduğu açılış konuşmasında Ferhat Paşa Mahallesinin ne kadar hassas ve önemli bir mahalle olduğunu dile getirmiştir. Yeni mahalle başkanına bu süreçte azami gayret göstererek kendini ve mahalle teşkilatını yaklaşan yerel seçimlere hazır hale getirdiği için ve bu süreçte mahalle sakinleri esnafları ve teşkilat mensupları ile bir bütünlük sağlayarak çalışmalarına devam ettiği için kendisine teşekkür etti.
MHP MYK üyesi Erol Gül ise ;
“Öncelikle Ülkücüler; İnançlı ve iman etmiş kişilerdir, eyyamcı olmayan, ufak tefek hesaplar içinde bulunmayan, cemiyette ve kamuoyunda saygınlığı ile bilinen, işinde gücünde olan, bulundukları yerlerde birer kutup yıldızı olan kişilerdir.
AKP hükümeti bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Devletini çıkmaz bir sokağa sokmuştur. Koltuklarını kaybetmemek adına bir avuç çakal sürüsünün karşısında ne isterlerse yerine getiren bir iktidar vardır.  10 yıllık iktidarı boyunca “ben yaptım oldu” zihniyetinde olan AKP doğa sevgisi olan gençlerin düzenlemiş olduğu demokratik tepkileri, bir grup marjinal kesimin yapmış oldukları eylemlerde orantısız güç kullanarak kazımış ve sorunu çözmek yerine daha da alevlendirmiştir.
Orada Emniyet mensuplarımıza; “Terörist Başının posterleri ve bez parçalarını bizim Türk bayrağımızın yanına asmalarına müsaade etmelerini, ya da görmezden gelmelerini nasıl söylememizi bekleyebilirler” diye tepki gösteren AKP Hükümetinin Cizre’de ve Lice’de yaşananları nasıl görmezden geldiklerini anlamanın da imkanı bulunmamaktadır. Bu durumda teröristlerin ellerini kollarını sallayarak çıkmaları sırasında orada bulunan TSK mensuplarına ve Emniyet mensuplarına görmeyin, duymayın ve dokunmayın diyen kimdi?
Barzani ile kardeş olurken, soydaşlarımızın, kardeşlerimizin Kerkük’te katledilmesi hiç mi rahatsız etmedi? Bu konular ve yaşadığımız acı hadiseler AKP iktidarının güvenilirliğini tamamen bitirmiştir. Bu süreçte Türk Milliyetçilerinin toplanması gereken tek yerin MHP olduğunu bilmeli ve sahip çıkmalıyız “
diyerek konuşmasını bitirdi.
Kapanış konuşmasında Fatih Çobanoğlu tekrar söz olarak MYK Üyesi Sn. EROL GÜL’e, katılımcılara ve bu toplantıyı tertip eden Şahin Şentürk’ e teşekkür etti ve Sandık Görevlilerine seçim çalışmaları boyunca çok iş düşeceğini ama Ülkücüler olarak bunların altından kalkacaklarını dile getirdi
Rahatsızlığından ötürü toplantıda bulunamayan Yılmaz EKİNCİ’ yi temsilen oğlu Çağın EKİNCİ’ye Ferhatpaşa mahallesinde başlattığı hizmetlerden ve geçmişte vermiş oldu emeklerinden dolayı MYK Üyesi Erol GÜL tarafından bir plaket verildi.