- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Beşiktaş’ta 19 Mayıs Karnavalı !

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beşiktaş’ta coşkuyla kutlanacak. Sabah 09:00’da Dolmabahçe Sarayı önünden başlayacak halk koşusu, Bebek Parkı’ndaki ödül töreni ile son bulacak.

Akşam 19:30’da Dikilitaş Darphane önünden başlayacak olan fener alayı ise, onbinlerce kişinin katılımıyla coşkuyu daha da güçlendirecek.

Üçüncü kez koşulacak

Mustafa Kemal ve arkadaşlarının 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan başlattıkları mücadeleyi gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla bu sene üçüncüsü düzenlenen ‘Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu’, 19 Mayıs 2013 Pazar günü (yarın) 09:00’da Dolmabahçe’den başlayacak. Dolmabahçe-Beşiktaş-Ortaköy-Kuruçeşme-Arnavutköy ve Bebek semtlerini içine alan koşunun, 45+ ve bayanlar/erkekler kategorilerinin bulunduğu yarış parkuru, bu sene yaklaşık 4 km uzatıldı.

Bağımsızlık İçin 19 Mayıs Koşusu Beşiktaş’ta start alıyor

İlki 2011 senesinde Beşiktaş-Arnavutköy arasında gerçekleşen koşuya, binlerce vatandaş katıldı. Bu yıl erkekler ve kadınlar kategorilerinde gençler ve 45+ dallarında yapılacak koşuya Atletizm Federasyonu, Girne Amerikan Üniversitesi, Damla Su, Fanatik ve NTV Spor da katkı veriyor.

Yarışmada ilk üçe giren sporculara ödülleri Bebek Parkı’nda Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal tarafından törenle verilecek. Yarışmanın birincilerine İngiltere’de İngilizce dil eğitimi, ikincilere Türkiye’de istediği bir yabancı dilde kurs programı, üçüncülere de GAÜ Dance Academy Dans Sertifika Programı hediye edilecek. Ayrıca sponsorlarca özel hediyeler olacak.