- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Bakan Müezzinoğlu’ndan Süt Bankası Tartışmalarına Yanıt!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘süt bankası’ eleştirilerine yanıt verdi. Kayıt sisteminde en ufak hata olmaması için çalışmalar yapılacağını belirten Müezzinoğlu, “Tüm ilahiyatçılarımızla bu anlamda bütün tereddütlerini yenecek görüşmeleri yaparız” dedi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Fatih Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Mustafa Demir ile bir araya gelen Müezzinoğlu, ziyaretin ardından belediyeden ayrılırken, ilahiyatçıların ‘süt bankası’ eleştirilerine yönelik İHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “İster Müslüman, ister Yahudi olsun, hangi dinin mensubu olursa olsun tüm duyarlılıkların takip edilebileceği ve tatmin olabileceği bir sistematiği mutlaka kuracağız” dedi.

Bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Müezzinoğlu, “Bugün dünyada anne sütünün yerini tutulabilecek doğal veya suni gıda yok. Dolayısıyla anne sütü birinci derecede bebek için önemli. Anne verici ise ve ihtiyacı olan bir de bebeğiniz varsa bize düşen bunu buluşturmak. Ama ikincisi de kayıt sistematiğinde A’dan Z’ye en ufak bir açık bırakmamak. Bütün bunu bugün yapabilecek teknolojik alt yapıya sahip bir dünyadayız. Bugün banka dediğiniz zaman milyarlarca katrilyonlarca işlemi yapabilen ve burada sıfır hata ile yapabilen bir yapıda süt bankası gibi bir hadisede çok olağan sıkıntımız olacağı kanaatinde değilim. Tüm ilahiyatçılarımızla da bu anlamda bütün tereddütlerini yenecek görüşmeleri de yaparız. Onların da kamuoyuna ‘biz tatmin olduk’ açıklamasını yapmaları için de elimizden gelen gayreti gösteririz” diye konuştu.

Müezzinoğlu, önümüzdeki süreçte ilahiyatçıların tereddütlerini giderecek çalışmaları yaparak, sistemi uygulamaya koyacaklarını belirtti. İSTANBUL (İHA)