- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Tai Chi Chuan ve Qigong Atölyesi!

Tai Chi Chuan ve Qigong, tüm dünyada yaygın olarak bilinen adıyla “Hareketli Yoga” veya “Hareketli Meditasyon”, Çin kökenli felsefi savaş sanatları ile ilgili nefes ve hareket egzersizleridir.

İnsanı fiziksel, psikolojik, zihinsel ve ruhsal olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alır ve bu araçlarını doğru nefes ile kullanmayı öğreten, enerji akışındaki bütünselliği sağlamaya yardımcı olan enerji çalışmalarıdır.
Vucüttaki enerjinin düzenli akmasını sağlamak ve bu yolla bağışıklık sistemini güçlendirmek başlıca amaçlarındandır. Kullanılan diyafram solunumu ve enerji merkezlerini açmaya yönelik senkronize hareketler doğal sağlığın anahtarları olmaktadır. Çalışmalara düzenli devam edildiğinde fiziksel güç, denge ve esneklik artar.

3 sözcük içinde özetlenebilir: Kendini zorlamamak, yormamak rahatlamak. Tai Chi ve Chi Kung yapan kişi yorulmayacak aksine enerjisi yükselecektir. Tai Chi ve Chi Kung’un tüm dünyada büyük ilgi görmesinin nedenleri yaşa bağlı olmadan, her koşulda, herkes tarafında uygulanabilecek bir sistem olması, hiç bir zararı ve yan etkisi olmaması ve istenilen herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde yapılabilecek olmasıdır.

Eckhart Tolle ve Dr. Mehmet Öz gibi birçok uzman tarafından 21.yy’ın sağlık ve tedavi yöntemi olarak Chi Kung ve Tai Chi önerilmekte ve her geçen gün dünyada uygulamaları yaygınlaşmaktadır.

Eğitimde işlenen konular: Tai Chi Chuan’ın Yang 8’li formunu oluşturan hareketler. Qi-Gong & Nefes egzersizleri, Kendi kendine enerjetik masaj.

Her hafta Cuma akşamı saat 20:00-21:30 arasında
Aylık: 120 TL / 4 ders

Pratikler için rahat kıyafetler ve uygun ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.
Kontenjanımız 10 kişiyle kısıtlıdır.

Lütfen telefon veya e-mail ile rezervasyon yaptırınız.

Detaylı bilgi için :
Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kadıköy
Tel: 0216 336 36 11 (18:30’dan sonra)
Eğitmen: Başak Arpacıoğlu – 0555 255 50 08

Çalışma yeri :
Adres: Bahariye Cd.No:25, B Blok, K:4, D:8
Tarif : Altıyol Boğa’dan Bahariye’ye yukarı çıkarken solda Kadıköy Sineması ve Garanti Bankası’nın bulunduğu binanın 4.katındayız.

İktisadi işletme faaliyetidir.

Etkinlik Yeri: İstanbul Kadıköy Şubesi