- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Muhtarlarla Hizmete Devam!

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahalle gündemlerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Zengin, göreve geldiği günden beri tam bir uyum ve dayanışma içinde çalıştıklarını belirterek muhtarlara teşekkür etti.

Belediye başkan yardımcılarıyla birlikte katıldığı toplantıda Maltepe Belediye Başkanı, “Sizin de benim de amacımız hizmet, bu yüzden el ele çalışıyoruz. Zaman içinde eksik noktalar olur, engeller çıkar; bunları ortadan kaldırmaya hep birlikte devam edeceğiz. Vatandaşımıza daha iyi, daha güzel nasıl hizmet verebiliriz, bunu hep birlikte konuşacağız. Bizler sağlıkçı, eğitimci olabiliriz; gereken nedir biliriz. Bilemediklerimizi de siz kalpleri güzel hizmet insanlarından öğreniriz, bu anlamda iyi bir ekip olduğumuzu biliyorum ve kendimi şanslı görüyorum. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın onda biridir ancak. Hep birlikte el ele, kol kola çok daha güzel hizmetleri birlikte vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Mahalle muhtarlarının tek tek söz alarak mahallelilerin taleplerini ve teşekkürlerini ilettiği toplantının odak noktası Başkan Zengin’in hizmetlerinin halka yansıması oldu. Mahalle muhtarları, temsil ettikleri mahalle sakinlerinin Altın Kart, Cumhuriyet Eğitim Merkezi ve Türkan Saylan Kültür Merkezi projeleri başta olmak üzere tüm hizmetlerden memnun olduklarını, mahalle bazında da Maltepe’nin yaşam kalitesinin yükselmesinden dolayı teşekkür ettiklerini ilettiler.

Amacının, daha da güzel hizmetler vermek olduğunu yineleyen Prof. Dr. Mustafa Zengin, en yakın zamanda yapımı bitecek olan Altayçeşme Kapalı Spor Kompleksi’nin resmi açılışını 19 Mayıs’ta yapmayı planladıklarını bildirdi. Üç aydan beri üzerinde çalıştıkları ilçe okullarına çelik konstrüksiyonlu spor salonu projesinden haberdar olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu projeyi kendilerinin yapmak istediğini anlatan Başkan Zengin, “Önemli olan vatandaşımıza, çocuklarımıza hizmetin götürülmesi.  Okullara spor salonu yaparlar mı, bilemem. Ama biz Esenkent’te uygun alan bulunca bir model oluşturacağız. Ayrıca iki ayrı yerde de kapalı spor salonu projemiz devam ediyor.” dedi.