- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Pendik’teki gaspçılar yakalandı!

Banka takipli gaspın zanlıları yakalandı!

Pendik’te bankadan para çeken muhasebeciyi takip edip, 95 bin lirasını gasp ettikleri ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Bir Lojistik Destek Merkezi’nin muhasebecisi Yaşar T., çalışanların maaşlarını dağıtmak amacıyla 12 Eylül’de Pendik’te bir banka şubesine gitti. Buradan 95 bin lira çeken Yaşar T., kendisini takip eden bir kişi tarafından gasp edildi. Kendisine silah doğrultarak biber gazı sıkan kişi, para dolu çanta ile kaçmaya başladı. Olayın şokunu atlatır atlatmaz gaspçıyı arabasıyla takip etmeye başlayan Yaşar T., bir süre yaya sonrasında da kendisinin bekleyen arkadaşının aracıyla kaçmaya çalışan gaspçının peşine düştü. Otomobildeki iki kişi olay yerinden uzaklaşmak isterken Yaşar T. bir süre takip ettiği otomobili arkadan çarparak durdurmayı başardı. Otomobilden inen gaspçı çantayı da yanına alarak kayıplara karıştı. Arkadaşı Atınç I. vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan Atınç I. ifadesinde, “Hüseyin D. bana olan borcunu ödemek üzere bankadan para çekecekti. Bir süre sonra otomobile binerek hareket etmemi istedi. Ben soygun yaptığını bilmiyordum.” iddiasında bulundu.

İfadenin ardından kimliği belirlenen şüpheli Hüseyin D. Gölcük’te düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri süren Hüseyin D. ile Atınç I., Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İstanbul CHA