- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Baba ve kızı yangında can verdi!

Ataşehir’de, 4 katlı bir binada yangın çıktı. Doğalgazdan kaynaklandığı sanılan yangında baba ve 3 yaşındaki çocuğu hayatını kaybetti. Anne ise yaralı halde kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Esetpaşa Mahallesi Yeşilova Sokak’ta bulunan Tüfekçioğlu Apartmanı’nın birinci katında yangın çıktı. Doğalgazdan çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede bütün daireyi sardı. Yangını fark eden vatandaşlar, yaklaşık 1 ay önce taşınan Aktürk ailesini kurtarmak için seferber oldu. 3 çocuk ve anne Hülya Aktürk alevlerin arasından kurtarıldı. Baba Raşit Aktürk’e (40) ve 3 yaşındaki kızı Nisanur Aktürk’e ulaşılamadı.

İhbar üzerine söz konusu adrese itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevleri bastırdıktan sonra daireye girerek arama yaptı. Aramalarda Raşit Aktürk ve kızının cesedine ulaşıldı.

Kızının ve eşinin öldüğü haberini alan Hülya Aktürk ambulans beklerken gözyaşı döktü. Yüzünden yaralanan kadın ve ailenin diğer çocukları hastaneye kaldırıldı. Polisin ve itfaiye ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor. CİHAN HABER AJANSI