- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İETT Ulusal kalite hareketine katıldı!

İstanbul’da toplu ulaşımın lider kuruluşu İETT, KalDer’in öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) katıldı. Katılım için yapılan törende İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ile KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan  “İyi Niyet Bildirgesi” ne birlikte imza attı.

İstanbul’da uluslararası standartlarda, insan merkezli, sürdürülebilir ulaşım hizmeti sunan ve bu yıl 141. yılını kutlamaya hazırlanan İETT, hizmet kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alan İETT, şimdi de Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) katıldı. Bunun için bir araya gelen taraflar “İyi Niyet Bildirgesi” ne birlikte imza attı. İETT Kağıthane garajı konferans salonunda 20 Mart Salı günü yapılan törende İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ile KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A.Hamdi Doğan bildirgeyi birlikte imzaladı. İmza törenine İETT yöneticileri, TÖHOB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yüksel, ÖHO dernek yöneticileri ile sendika ve dernek temsilcileri de katıldı.