- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Pendorya Alışveriş Merkezi açılıyor

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın ilk yatırımı Pendorya Alışveriş Merkezi açılıyor

 

Pendik’in yeni yüzü Pendorya Alışveriş Merkezi bölgenin dönüşümüne hız kazandıracak

 

  “Hediyeli Bir Dünya” sloganıyla her an sürpriz hediyeler kazandırarak ziyaretçilerini mutlu etme hedefi ile kapılarını açan Pendorya, 3’üncü nesil AVM mimarisi ile İstanbul Anadolu yakasının yeni gözdesi Pendik ilçesinin dönüşüm sürecine hız katacak.  

 

Türkiye’nin ilk özel sermayeli yatırım bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın (TSKB) iştiraki TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (TSKB GYO) ilk yatırımı olan Pendorya Alışveriş Merkezi 17 Aralık 2009 tarihinde ziyaretçileri ile buluşuyor. ‘Hediyeli Bir Dünya’ sloganıyla kapılarını açan Pendorya, benzersiz kart uygulaması PendoryaCard ile ziyaretçilerine sürpriz hediyeler kazandıracak.

 

85 milyon dolarlık yatırım ile tamamlanan Pendorya AVM’nin bir yılda 6 milyon ziyaretçiye ulaşması hedefleniyor. İnşaat sürecinde 2500 kişiye iş imkanı sunan Pendorya AVM’nin açılışı, 1200 kişiye istihdam yaratacak. Pendorya’nın kiralama ve işletme danışmanlığını ise REA Gayrimenkul ve Radius Mall Management yürütüyor.

 

Pendorya AVM’nin tanıtımı için 16 Aralık’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan TSKB GYO Genel Müdürü Korkut Ün, “Kriz ortamına rağmen, bu ölçekteki bir proje için rekor sayılabilecek bir süre içinde, 13 ayda yatırımımızı başarı ile tamamlamaktan büyük bir gurur duyuyoruz” dedi.

 

Pendorya’nın sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, E-5’te yer alan merkezi konumuyla herkesin kolay ulaşabileceği ve tüm ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılayabileceği bir alışveriş merkezi olduğunun da altını çizen Ün “Hediyeli bir dünya sloganıyla yaratılan Pendorya AVM, perakende sektörünün yanı sıra günümüz tüketici davranışlarına, alışveriş alışkanlıklarına bakılarak, bölge halkı analiz edilerek projelendirildi” dedi.