- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Trenden düşen üniversite öğrencisinin iki ayağı da koptu

Kadıköy’de hareket halindeki trene binmek isterken tren ile peron arasına düşerek yaklaşık15 metresürüklenen üniversite öğrencisinin iki ayağı da koptu.

Alınan bilgiye göre, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu’na gelen İstanbul Üniversitesi öğrencisi Uğurcan Yönsel (19), Haydarpaşa-Adapazarı seferini yapan trene hareket halindeyken binmek istedi. Dengesini kaybeden Yönsel, tren ile peron arasındaki boşluğa düştü. Trenin tekerlekleri altında kalarak 15 metre sürüklenen Uğurcan Yönsel’in iki ayağı birden koptu. Tren, kazayı gören vatandaşların haber vermesi üzerine kısa sürede durduruldu. Ağır yaralanan üniversite öğrencisi vatandaşlar tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldı. Yönsel, kopan ayaklarıyla birlikte ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza nedeniyle tren seferleri bir süre aksarken, kazayı gören bir görgü tanığı “Olay anını gördüm. Trene biri bayan 3 kişi biniyorlardı. Biri geride kaldı. Trene atlarken aşağı düştü. Tren hareket halindeydi. 15-20 metre sürüklendi. Durumu çok ağırdı” diye konuştu.
Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

İSTANBUL (İHA)