- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Ak Parti 1.bölge adaylarına Bakan nasihatı

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığınca By otelde düzenlenen programın konuğu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay oldu.

Düzenlenen yemekli toplantıda Ak Parti milletvekilliği için müracaat eden aday adaylarına, siyasetin uzun soluklu bir yol olduğunu belirten Günay, aday olamamaları durumunda ise teşkilat çalışmalarına tam destek vererek yer almaları gerektiğinin mesajını verdi.

Bakan Günay, “Ayrıca Bölgemizde Türkiye’nin birçok bölgesinde bir temayül yoklaması yapıldı. Kimlerin parti listelerinde bulunabileceklerine ilişkin olarak teşkilatımızın fikrini sormaya çalışıyoruz. Şu an kendi teşkilatımız içinde bir mülakat komitesi çalışıyor teker teker adaylarla görüşülüyor. Hepsinin içerisinden en iyisini seçip Türkiye’nin önüne çıkarmaya çalışacağız. Bir grup adayımız bu listeye girebilecek, bir grup adayımız bu listeye giremeyecek, ama siyaset uzun bir yoldur ve ben siyasette uzun bir yol almış olan bir arkadaşınızım diyen Bakan Günay, aday adayı olanlara siyasetin uzun bir yol olduğunu gün doğmadan nelerin doğacağını, güneşin hep aynı modda kalmayacağını ve her günün bir de sabahı olduğunu siyaset yapanlar hiçbir zaman unutmasınlar” dedi.

Günay, “Siyaset tek bir kimlik değildir. Siyaset uzun ince bir yoldur. Tahammül ister, gayret ister ve geleceğe hizmet için en çokta inanç ister, dedikten sonra katılan bütün aday adaylara başarılar diledi.”

Adayların, Ak Parti kürsüsünden Türkiye’ye yapacakları vaatler ve Ak Parti üzerinden Türkiye’ye hizmet edebileceklerine inançları oldukları için başvurduğunu, belirtti.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı  Hurşit Yıldırım; “Yapacağımız çalışmalarda eski ve yeni arkadaşlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Milletimizden aldığımız samimiyet ve sevgiyi seçmenlerimize ulaştırmak istiyoruz. Kadıköy’de her kapıyı çalacağız. Hedefimiz dünyada barış ve adaleti sağlayan Türklerin öncülük etmesidir” dedi.

Toplantıya Bakan Günay’ın yanı sıra Ak Parti İl Başkanlığı yönetiminden Selim Temurci, Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım, Ak Parti Kadıköy eski İlçe Başkanı ve 1. bölge aday adayı Muharrem Ödemiş, Ak Parti 1. Bölge SKM Başkanı Abubekir Taşyürek, aday adayları ve çok kalabalık Ak Parti üyeleri katıldı.Programın sonunda Kadıköy Ak Parti İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım ve Ak Parti Kadıköy eski İlçe Başkanı Muharrem Ödemiş, Bakan Günay’a küçük bir hediye takdim ettiler.