- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadıköy Belediyesi’nin yaz okulu açıldı

Kadıköylü çocuklara yaz tatili boyunca yüzme, masa tenisi, satranç ve şişme oyun parkı ile keyifli anlar yaşatacak olan Kadıköy Belediyesi Yaz Spor Okulu törenle açıldı. Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy Mahallelerinde  bulunan üç ilkokulun  bahçelerine konulan portatif yüzme havuzlarında  miniklere yüzme öğretilecek.

Fikirtepe Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu’nda yapılan Yaz Spor Okulu açılış törenine Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Törende konuşan Başkan Öztürk, özellikle Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy mahallelerindeki çocuklara yönelik yaz spor okullarında yüzme öğreteceklerini belirterek şunları söyledi:

“Keşke Fikirtepe, Dumlupınar ve Merdivenköy mahallelerimizde büyük yüzme havuzu tesisleri yapacağımız yerler, araziler olsa da buralara içinde yüzme havuzunun, basket ve futbol sahalarının bulunduğu  dev kompleksler yapabilsek. Ancak ne yazık ki alan olmadığı için böyle portatif havuzlar yapabiliyoruz. Bizler sizlere hizmet etmekle mükellefiz, bu nedenle imkanlarımızı zorlayarak pratik çözümler üretiyoruz. Yaz Spor Okulumuzu mahallelerimizde bulunan okullarımızın bahçelerinde oluşturduk. Buralarda çocuklarımız portatif yüzme havuzlarında yüzme öğrenirken aynı zamanda satranç, masa tenisi oynayarak kurulan oyun parkında eğlenme imkanı bulacaklar.”

Kadıköy Belediyesi’nin Fikirtepe Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu, Merdivenköy Mahallesi 29 Ekim İlköğretim Okulu ve Dumlupınar Mahallesi Muratpaşa İlköğretim Okulu’nda açtığı yaz spor okullarına toplam 2 bin öğrenci kayıt yaptırdı. 5-15 yaş arası çocukların kabul edildiği yaz spor okullarında  2 bin çocuğa yüzme öğretilecek.