- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

HÜSEYİN KABACIOĞLU GÜLSUYU’NDAKİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

Kartal Belediyesi eski Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Kabacıoğlu, ölümünün 5. yılında Maltepe Gülsuyu’ndaki mezarı başında anıldı. 2011 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kabacıoğlu’nun anma törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, merhumun eşi Hülya Kabacıoğlu, ailesi, yakınları, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Özel Kalem Müdürü Cem Çetin, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, mesai arkadaşları ve basın mensupları katıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kabacıoğlu’nun kabri başında yaptığı konuşmada, anma törenine katılan herkese teşekkür ederek “Kartal Belediyesi’nin Atalar’da bulunan eski binasında bulunan logonun yanında bir yazı vardı. Arkadaşlar o yazıyı yeni binada nereye asalım diye sordular. O yazıda şu yazıyor. -Mazide muktedirken bütün gücüyle çalışmış olanlara minnet duygusu duymayan bir milletin ayakta kalma şansı yoktur.- Hüseyin Bey, Kartal Belediyesi’ne benden önce ve benim dönemimde hizmet etti. Çok ortak dostlarımız vardı. Buradan Hüseyin’e seslenmek istiyorum. Geçenlerde MR anjiyomu yaptırdım. 2009’da kalbimde ne varsa şimdi de aynı. Bir tane fazla plağım yok. Sen dayanamadın ama ben dayanıyorum, merak etme dimdik yolumuza devam edeceğiz. Seni de var olduğumuz sürece unutmayacağız, anmaya devam edeceğiz. Allah’tan rahmet diliyorum, mekânın cennet olsun. Yakınlarına, ailesine, gelen herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Anma töreni daha sonra emekli müezzin Vedat Özbaş’ın Hüseyin Kabacıoğlu’nun ruhuna okuduğu Kuran-ı Kerim ve dualarla sona ererken anma törenine katılanlara lokum ikram edildi.

Marmara Üniversitesi Basın Yayın Meslek Yüksek Okulu mezunu, evli ve bir çocuk babası olan Kabacıoğlu, 1985 yılından beri Kartal Belediyesi bünyesinde çeşitli görevlerde çalışmıştı. Kabacıoğlu, 2003 yılından itibaren de Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.