MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Burcu Güneş, sokak hayvanları için söyledi​
Burcu Güneş, sokak hayvanları için söyledi​


Marmara, Ege ve Anadolu Hayvan Hakları Federasyonlarının birleşmesi ile kurulan Türkiye’nin ilk ve tek Hayvan Hakları Konfederasyonu HAYKONFED – Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu olarak makro ölçekte gerçekleştirdiğimiz projelerimizi basın yoluyla daha geniş kitlelere tanıtmak istiyoruz. 
burcun-gunes-sokak-hayvanlari-icin-soyledi
 
TBMM de görüşülmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısında “hayvanlara karşı işlenen suçların TCK kapsamına alınıp”, mevcut yasadaki hayvanlar aleyhine maddelerin değiştirilmesi ve yaşam hakkının güçlendirilmesi için yasal boyutta aktif çalışmaların yanında, toplumun hayvan hakları konularında bilgilendirilip bilinçlenmesini sağlayıcı kurumsal ve saha çalışmalarını toplumsal destekle sürdüren konfederasyonumuz aynı zamanda ülke genelinden gelen tüm hayvan hakları ihlalleri ihbarlarına destek telefonlarımız aracılığı ile cevap vererek  üye dernek, temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile anlık müdahale etmekte, çoğu ihlali önlemekte ya da yasal müracaatlarla  ihlal edenleri cezalandırmaktadır.
 
Kurumsal çalışmalarımızın basın yoluyla tanıtılması hem hayvan hakları ve refahı açısından toplumda bilinçlenme sağlayacak hem de devlet karşısında daha da güçlenerek özellikle yasa düzenlemeleri aşamasında onlarla eşit muhattap olarak  masaya oturmamızı sağlayacaktır.
 
Daha geniş kitlelere ulaştırmayı arzu ettiğimiz projelerimizin başında Burcu Güneş ve Selçuk Yöntem’in destek verdiği en son yaptığımız kamu spotu vardır. 
 
Yeni Kamu Spotumuz “Bakımevinden Sahiplenin, Ona Yeni Bir Hayat Verin”
 
Petshop ya da üretim çiftliklerinden bir mal gibi parayla satın alındıktan sonra sokak ya da belediye hayvan bakımevlerine terkedilen can dostlarımızın sıcak birer yuva bulması için kendi sektörlerinin önde gelen sanatçı ve firmalarının desteği ile hiçbir karşılık beklemeden çekilen kamu spotumuzun lansmanı 23 Ocak 2016 da gerçekleştirilen HayKonfed 1. Kurultayında yapıldı.
Hayvan haklarına duyarlı sanatçılarımızdan Burcu Güneş , Selçuk Yöntem, oyuncu köpeğimiz  Jason, Medina Turgul DDB Reklam Ajansı, Autonomy Film Prodüksiyon Şirketi, Ömer Ahunbay-Jingle House, Avant Garde Medya ve Kadıköy Hayvan Dostları Platformunun desteği ile Kadıköy Belediyesi Hayvan Bakımevinde çekilen filmimizin, bakımevlerinde yaşam mücadelesi veren dostlarımızın yeniden sahiplenilmesi için toplumda farkındalık yaratacağına ve bir nebze de olsa sevginin parayla satın alınmasının önüne geçeceğine inanıyoruz.

 

Bu proje kapsamında aynı zamanda Burcu hanımla Istanbul sokaklarını süsleyen ve halen bazı AVM lerde panolarda yer alan bilboard fotograf çekimleri de gerçekleştirdik.
 
 
Bilboard fotoğraflarını sokaktan bir candostu sahiplenmiş olan ünlü fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz – Fabrika Photography çekti, Ferit Yantur retouch işlemlerini yaptı, Stroer Kentvizyon ve Square Group yayın mecralarında hiçbir karşılık beklemeden yayınladı ve CarrefourSA da görsel basımlarına sponsor oldu. Proje görsellerinde  gerçekten de bakımevi ya da sokaklardan sahiplenilmiş köpeklerimiz Busket, Bonbon, Canan ve Tarçın yeraldı. 
Projemiz daha sonra federasyonlarımızın dernek ve temsilcileri aracılığı ile  yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sergilenecek, oradalar da bu konuda toplumda farkındalık yaratacaktır.

Diğer bir büyük projemiz ise sokak hayvanlarının günlük beslenmesi için üye dernek, temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile yurt genelindeki tüm CarrefourSA marketlerindeki tüketim fazlası gıdaların alınma projesidir.  Bu proje başlayalı henüz 1 ay kadar kısa bir süre olmasına ragmen halihazırda 50 den fazla markette alım başlamış olup bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.

 
 
Aracı olmadığı için gıda alımı yapamayan gönüllülere ise CarrefourSA marketlerinin eve servis araçları proje görseli ile giydirilerek evlere tüketim fazlası gıdaları teslim edecektir.
 
Bu proje kapsamında aynı zamanda market dışında yaşayan sahipsiz köpeklerin kötü hava şartlarından korunmaları için dış alanı müsait olan marketlere PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği ile yapmış olduğumuz işbirliği ile plastik atıktan dönüştürülen kulübeler koyduk.
 
Tavport.com ve DenizBank ile gerçekleştirdiğimiz diğer projelerimizi ve faaliyetlerimizi web ve facebook sayfalarımızda görebilirsiniz.
 
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu:
 
Haykonfed Websitemiz:
 
Twitter Sayfamız:
 
Instagram Sayfamız:
 
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Yasal Bilgilendirme:
 
📆 07 Mart 2016 Pazartesi 12:56   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Burcu Güneş, sokak hayvanları için söyledi​” için bir cevap

  1. Kaya dedi ki:

    emeği olanlara tşk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR