- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

ÇÖPLÜKDEKİ CESEDİN KİMLİĞİNİ JANDARMA BELİRLEDİ

İstanbul İl Jandarma Komutanlığına 13 Ağustos 2015 günü saat:14.30’sıralarında Şile İlçesi Karakiraz Mahallesi İstaç çöp döküm sahasında çalışan belediye görevlileri tarafından 156 Jandarma İmdat Hattından kimliği meçhul bir ceset bulunduğu ihbarı yapılmıştır.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca ihbarın alınmasıyla Şile İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş ve Olay Yeri İncele Timleri olay yerine sevk edilmiş olup olay yeri emniyet altına alınmış ve durum Şile Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bildirilmiştir.

Olay yerine intikal eden Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yapılan incelemede bulunan ceset parçasının (kollar ve ön deri parçasından oluşan) bir kadına ait olduğu, baş, bacaklar ve iç organları ve kemiklerinin bulunmadığı, 18-35 yaşlarında olabileceği tespit edilmiş, kimlik tespitinin yapılabilmesi için Olay Yeri İnceleme Timi tarafından maktulenin parmak izleri alınmıştır.

Olay yeri incelemesi ve otopsinin tamamlanmasını müteakip kimliği meçhul cesedin İstanbul Adli Tıp Kurumu başkanlığına sevki sağlanmıştır.

Yapılan araştırma ve 10 parmak izi incelemesi neticesinde maktulenin 1980 doğumlu Güneş KANAK olduğu tespit edilmiştir.

Maktülenin bir yakını tarafından 14 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul İli Ümraniye İlçesinde Polis Merkezine kayıp başvurusunda bulunulduğu ve alınan ifadesinde maktuleden 11 Ağustos 2015 tarihinden itibaren haber alınamadığını beyan ettiği öğrenilmiştir.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca olay faillerinin belirlenerek en kısa sürede yakalanması çalışmalarına koordineli olarak devam edilmektedir.