- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Stajyerler İş Hayatına Hazırlanıyor

Pendik Belediyesi, stajyerlik sürecinde kurumu tercih eden üniversite öğrencilerine yönelik olarak ‘İş Hayatına Hazırlama Eğitimi’ düzenledi. Bu eğitimlerin tamamlanması sonrası Belediye, eğitim alan üniversite öğrencilerini bünyesindeki CV Havuzu’na dahil ederek personel alımlarında değerlendirmeye tabi tutacak.

 

Pendik Belediyesi, stajyer eğitimi kapsamında her yıl lise öğrencileri(kış dönemi) için başvuruları Temmuz ayının 20’sine kadar, üniversite(yaz dönemi) öğrencileri için Mayıs ayının 20’sine kadar kabul ediyor. Her yıl toplamda yaklaşık 300 kadar öğrenci Pendik Belediyesi bünyesinde staj görüyor.

 

Toplamda 36 saat eğitim görüyorlar

Pendik Belediyesi, stajyerlik sürecinde kurumu tercih eden üniversite öğrencilerine yönelik olarak ‘İş Hayatına Hazırlama Eğitimi’ düzenledi. Pendik Belediyesi’nde şuan 155 üniversite öğrencisi stajyer olarak belediyenin çeşitli müdürlük ve departmanlarında görev alıyor.

 

Üniversitelerin belirlediği süre boyunca stajyer eğitimlerini sürdüren öğrencileri iş hayatına hazırlamak isteyen Pendik Belediyesi, bünyesindeki kurumsal hizmetlerin uygulamalı eğitimi yanında 6 günlük bir eğitim programı düzenledi. Kişisel gelişim, iletişim teknikleri, beden dili gibi çeşitli konularda düzenlenen eğitim, 18 saatlik iki program ile toplamda 36 saat olarak sürdürülüyor.

Öğrenciler CV Havuzu’na ekleniyor

Bu eğitimlerin tamamlanması sonrası Belediye, öğrencileri bünyesindeki CV Havuzu’na dahil ederek, personel alımlarında değerlendirmeye tabi tutacak.