- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Oğlunu dopingli ilaçlara kurban veren baba, isyan etti !

Oğlunu dopingli ilaçlara kurban veren baba, isyan etti
Vücut geliştirme şampiyonu Şahin İrencin’in ölümü, benzer olayları yeniden gündeme getirdi
oğlu Nedret Öztürk’ü benzer ilaçlar nedeniyle kaybeden acılı baba: “benim çocuğum öldü, başka gençler ölmesin”

Şampiyon vücut geliştirme sporcusu Şahin İrencin’in aldığı doping ilaçları nedeniyle ölümü, benzer olayları yeniden gündeme getirdi. 2 yıl önce oğlu Nedret Öztürk’ü benzer ilaçlar nedeniyle kaybeden acılı baba Hilmi Öztürk, “İki senedir mücadele ediyorum, benim çocuğum öldü başka gençler ölmesin” dedi.
Vücut geliştirme şampiyonu Şahin İrencin’in aldığı doping ilaçları yüzünden hayatını kaybetmesi geçmişte yaşanan benzer ölümleri tekrar gündeme getirdi. İki sene önce aldığı doping ilaçları yüzünden hayatını kaybeden Nedret Öztürk’ün babası Hilmi Öztürk, mücadelesinin sonuçsuz kaldığını söyledi.
Oğlu Nedret’in iki yıl önce spora yeni başlamışken bu tür ilaçlarla tanıştığını anlatan acılı baba, “Bu kadar ilaç verildi ve hiçbir şekilde çocuktan sağlık raporu istenmedi. Şahin İrencin’in ailesine de başsağlığı diliyorum. Aynı olay bizim başımıza geldi. Aniden oğlum yere düştü ve biz hemen onu hastaneye yetiştirdik. Maalesef ellerinden gelen herşeyi yaptılar hastanede ama oğlumu kurtaramadık. Spor salonları bir sporcuyu kaydediyorsa neden bir sağlık raporu istemediler. Sağlık raporu istenseydi belkide şimdi yaşayacaktı” dedi. ,
Oğlunun gittiği spor salonundan şikayetçi olduğun söyleyen Hilmi Öztürk, “Ben spor salonundan şikayetçiyim. Spor salonundaki hocalar ilaç verebilirler mi. Bunlar doktor mu. Bunların hiçbir şekilde doktorları yok salonda nasıl olur da bunu yazabiliyorlar. 11 tane ilaç var bu ilaçları savcı bey Adli Tıp Kurumuna göndermeden nasıl sonuç elde edebileceğiz. Ayrıntılı test yapılması lazım bunlara. Kalbi üç misli büyümüş nasıl olur da üç misli büyür bunların hepsi bu ilaçlar yüzünden. Tamamen iç organlar iflas etmiş” diye konuştu.
Oğlunun ilaç kullandığını bilmeyen acılı baba Öztürk, “Ben savcıyla beraber hastanede gördüm. Yalnız annesi üç gün önce ölümünden görmüş. Ben burada savcıdan spor salonundan herkesten şikayetçiyim. İki buçuk yıldır uğraşıyorum bir sonuç elde edemedim. Annesi ölümünden önce hareketlerinde değişiklikler fark etmiş sinirsel sorunları olduğunu ve herşeye tepki gösterdiğini söyledi. Çok mücadele verdim. Benim amacım başka gençler ölmesin başka yuvalar yıkılmasın. Şampiyon sporcumuz da şimdi öldü. Buna önlem alınsaydı bunlar yaşanmazdı. Birileri para uğruna geçlerimizi zehirliyor benim çocuğumu kandırdılar hayatıyla ödedi” ifadelerini kullandı. İSTANBUL (İHA)