- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Maltepe Belediyesi’ne Çifte Ödül !

Kenti için aklına koyduğunu yapmayı başaran, en zor koşullarda bile kentine değer katan yerel yöneticiler, Özelkalem Dergisi adına Türkiye’nin en zorlu seçici kurulu tarafından 5. kez ödüllendirildi. Valilikler, büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri ve ilçe belediyeleri bazında değerlendirilen projelerde Maltepe Belediyesi iki ödülün birden sahibi oldu.

Sosyal Sorumluluk kategorisinde Altın Kart hizmetiyle ödül alan Maltepe Belediyesi, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım kategorisinde de engelsiz erişimin sağlandığı Çam Sokak projesiyle ikinci ödülünü aldı.

Ödülünü İstanbul Büyükşehir eski belediye başkanlarından Nurettin Sözen’in elinden alan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin konuşmasında, “Yüreklendirilmek isteyen hizmetkarlar olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizin ödüllendirilerek bizlere cesaret verilmesinden dolayı son derece mutluyum; bu geceyi düzenleyen Özelkalem Dergisi’ne ve seçici kurula teşekkür ediyorum. Zaten hizmet ettiğimiz vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız daha da arttı. Daha güzel hizmetler üretmeye devam edeceğim.” dedi. Nurettin Sözen de konuşmasında, Başkan Zengin’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ve yaptığı güzel çalışmalardan dolayı kendisini takdir ettiğini belirtti.

Kültür Sanat ve Turizm Etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk, Kent İçi Ulaşım, Katılımcı Yönetim, Çevre Koruma, Kültür ve Sanat Varlıklarının Korunması, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım, Afet Yönetimi, E Belediyecilik olmak üzere 9 kategoride toplam 34 ödülün verildiği Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin Seçici Kurul Başkanlığını, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray yaptı.

Aralarında valilerin, belediye başkanlarının, milletvekillerinin, akademisyenlerin, bürokratların, üst düzey basın temsilcilerinin ve Birand Ailesinin de bulunduğu 400 davetliyi buluşturan törenin usta televizyoncu Korhan Abay yaptı. Şimdiye dek ödül almış bütün belediye başkanları ile valilerin solist olarak katıldığı ve dünyanın en usta şeflerinden İnci Çayırlı tarafından yönetilen koro, güzel bir Türkiye hayaline ortak olan bütün yerel yöneticileri bir araya getirdi.

Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenen tören, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz usta gazeteci Mehmet Ali Birand anısına gerçekleştirildi.