- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Göztepe Parkı Yenileniyor!

Cami yapılsın mı, yapılmasın mı tartışmalarıyla gündemden düşmeyen Göztepe Parkı yenileniyor. İstanbul Büyükşehir Balediyesi’nin aldığı bir kararla yenilenmesine karar verilen park’taçalışmalar büyük bir hızla sürüyor.

Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü yapıyor…

Uygulamanın, Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarfından yyapıldığını öğrendiğimiz çalışmanın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesine çalışıldığı bilgisi verildi.

1983 Yılında 12 Eylül dönemi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Abdullah Tırtıl Paşa tarafından “60’ncı yıl Göztyepe parkı” olarak adlandıralan  Park’ta bu defa yapılacak olan düzenlemelerin hayli işlevsel olacağı söyleniyor.

 

Bisiklet yolları ve aydınlatma sistemi olacak…

Uzun bisiklet yolları ve kapsamlı bir aydınlatma sistemi  sayesinde akşamları da işlevsel bir özellik kazanacak olan park’ın Kadıköy’ün yeni çekim merkezleri arasında yer alacağı yine konuşulkanlar arasında…

Erken başlanması tepkilere neden oldu…

Uzun zamandan beri Kadıköy Life’a gelen şikayet ve eleştirlerde Göztepe Parkı’nın yazın en güzel günlerinde kazılarak kullanıma kapanmasını eleştiren çevre sakinleri: “Bu uygulama sonbahar’da veya İlkbahar öncesi yapılabilirdi. Ayrıca çok güzel bir bitik örtüsü ve çiçekler en canlı zamanında adeta katledildi” dediler.