MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Seçim vaadlerinden dikkat çekenler…
Kenan GÜLERCİ
Seçim vaadlerinden dikkat çekenler…


12 Haziran 2011 genel seçimlerde parti politikalarında dikkat çekici noktalara değinmek istiyorum. Ak Partinin, 8 yıllık iktidar olmanın verdiği tecrübeyle daha bir hazırlıklı parti olduğu tartışılmaz.
Tek parti iktidarının aynı zamanda istikrarın sürmesinden vatandaşın hoşnut olduğunu söylemek yanlış bir ifade olmaz. Yani koalisyon hükümetlerinin ülkeye neler kaybettirdiğini millet çok iyi bildiği için tek parti iktidarı milletin tercihi olacaktır yine.

Fakat Başbakan Erdoğan’ın bazı gafları da yok değil yani. Mesela MHP Genel Başkanı Bahçeli ile girdiği Bozkurt polemiğinde kesinlikle gaf yapmıştır. Kim ne derse desin. Bu söylemini kendisine yakıştıramadım, Bozkurt tanımını bu şekilde değerlendirmesi yanlış.

Ana muhalefet partisi CHP’de ise durum çok çok vahim. Genel Başkanından tutunda il ilçe teşkilatlarının milletini tanımak ve onların durumlarına yönelik politikalar üretmek bir yana kaynayan kazandan farksız. Ne tutarlı bir proje var ortada ne de politika var.
Proje açıklama saatine mi değinsek, açıklanan projelere mi?

Yani % 99’nun Müslüman olduğu bir ülkede tam Cuma saati genel başkan seçim beyannamesini – projelerini açıklıyor.
Bu durumu uyaranlara üst kademeden çok bilmiş biri açıklama getiriyor ve diyor ki, Cuma’yı kaçıranlar kaza ederler. Cuma namazının kazası olur mu bunu bilmek te söylemek kadar önemli.

Aslında bu durum yeni bir şey değil, daha önce de birkaç defa tam Cuma namazı vaktine denk gelen toplantılar yapılmıştı CHP tarafından.  Benim gibi namazını geçirmeyen basın mensubu arkadaşlar o toplantıya katılmamışlardı.
Bu milletin oylarına talip oluyorsun ama inanç değerlerine dikkat etmiyorsun, sonra da ben sizi yönetmeye talibim diyorsun.

*Süper proje 2 B projesini çok yeniymiş gibi açıklıyorsun, yıllardır karşı çıkıp mahkemelere verdiğin projeye şimdi sahipleniyorsun.

*Kentsel dönüşüm planlarını mahkeme kalmadı taşıdınız şimdi kentsel dönüşümü destekliyorsun. Adama sormazlar mı ya bu ne lahana bu ne perhiz arkadaş?..

*Herkes istediği kadar çocuk yapabilecekmiş!.. Yok çocuk yapanlar sizden izin mi alıyordu da şimdiden sonra serbest olsun…
Ya Kemal Bey izniniz olursa iki çocuk daha yapmayı düşünüyorum ama siz ne düşünürsünüz acaba bu konuda? Diye soran mı var.

Anlamak mümkün değil CHP politikalarını. Önce ciddi bir konu açıklıyormuş gibi sanıyorsun, sonra bakıyorsun ki CHP politikalarıyla çelişen ve daha önce karşı durduğu konulara sanki kendi projesiymiş gibi halka sunuluyor.

Aslında Ardahan milletvekili Ensar Öğüt beyin çok daha süper bir projesi vardı, o projeden hiç bahsedilmedi. Neydi o süper proje, kırsal alanlarda kullanılabilecek “ Prefabrik Tuvalet”
2-3 sene önce Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yarım saat sunum yapmıştı sayın Öğüt. İstanbul’un göbeğinde Kartal’da prefabrik tuvalet projesini anlatmıştı.
Ya hiçmi proje üretecek kafa yoracak kimse yok bu memlekette.

Yerel de de durum farklı değil yani…

*Süslü’de, hükümetin en başarılı olduğu sağlık alanına taş atıyor…
CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Dr. Hüsnü Süslü’nün sağlık alanındaki açıklamaları çok düşündürücü geldi.
Tamam sağlıkçısınız felsefe yapmanız beklenmez lakin sağlık sektöründe yapılan düzenlemeler, halkın çoğunluğunun takdirini kazanmıştır.

 Yani ülkemizde, sağlık alanında uygulanan reformlara baktığınız da sayın Süslü’nün en etkili konusu tamamen etkisiz ve inandırıcı gelmeyen söylemlerden öteye gitmeyen beyanatlar olarak kayda geçiyor.

Yani Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan tüccarın işine benziyor. Bu fikirlerinizi bu millete zor anlatırsınız sayın Süslü, veya anlatırsınız da ikna edebilir misiniz orası önemli.

Bu konuyu sıradan bir vatandaşa sorunca şu cevabı verdi, – Ya sadece T.C. numaranla hastanede muayene olup ilacını alıp evine gidiyorsun. Eskiden böylemiydi. Bu konuda kim ne derse desin ikna edici olması mümkün değil, sağlık konusunda kimse kara çalmaya kalkmasın” şeklinde dile getiriliyor.

Kenan Gülerci

📆 27 Nisan 2011 Çarşamba 10:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR