MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Kadıköy böyle mi marka şehir olacak?
Kadıköy böyle mi marka şehir olacak?


Özel Haber: Adem Giden

Sürekli sökülüp yenilenen, bazen haftalarca – aylarca kaldırımlarda devrilmiş bir şekilde bekleyen ve çalınan, bazen de amacı dışında kullanılmak için bilinçli olarak zarar verilen kaldırım babalarının içler acısı hali, “marka şehir” Kadıköy’e yakışmıyor. Kadıköy Gazetesi’nin görüntülediği estetik dışı o anlar, aynı zamanda halkın cebinden maliyet olarak karşımıza çıkıyor.

Osmanağa Mahallesi Hasırcı Sokak’ta boylu boyunca kaldırımlara devrilmiş, gelişigüzel savrulmuş, arabaların arkasına atılmış ve inşaat girişine koruma bandı olmak üzere set olarak çekilmiş babalar, Kadıköy’ün dört bir yanında yaşanan içler acısı manzaraların sadece görünen kısmı…

BABALARIN FONKSİYONU KADIKÖYLÜLER İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ…

Ardı ardına dizilmiş babalar, kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmesini engelleyerek yayaların konforlu bir şekilde yürüyebilmesini sağlıyor. Ancak yıllar içinde tablo değişti, babalar fonksiyonunu yitirmeye başladı. Özellikle ağır tonajlı araçların çarpması sonucu zarar görmesinin yanı sıra çoğu kez araçların park edilebilmesi için bilinçli olarak sökülen babalar, olduğu yere bırakılarak çalınmasına da davetiye çıkarılıyor.

FATURASI KADIKÖYLÜNÜN CEBİNE…

Kadıköy Belediyesi tarafından oldukça ciddi maliyetlerle ilçeye kazandırılan babaların gördüğü her zarar, yine Kadıköylülerin cebine bir maliyet, farklı yararlı bir projeye harcanacak bir gelirin ortadan kalkması olarak yansıyor. Babaların her defasında onarılmak zorunda kalınması, önemli bir iş gücü anlamına da geliyor.

BETON MANTARLAR ZARAR GÖRMÜYOR…

Kadıköy sokaklarında yaygın olan babaların yanı sıra beton mantarlar da bulunuyor. Kaldırımdan sökülememesi ve çarpmalarda zarar görmemesi yönüyle beton mantarların, babalardan daha kazanımlı olduğunu görmek ise hiç de zor olmasa gerek…

 

Galeri
📆 03 Mart 2018 Cumartesi 12:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR