MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Manşet, Toplum » Kadıköy’de ağaçlar kış ortasında çiçek açtı

Kadıköy’de ağaçlar kış ortasında çiçek açtıÖzel Haber: Adem Giden

Ne kar yağdı, ne de kış aylarını hatırlatan doğa olayları meydana geldi. 2018 yılının ilk aylarında da devam eden olağanüstü mevsim koşulları ve ılıman hava ile birlikte Kadıköy’de Şubat atının ilk günlerinde ağaçlar çiçek açtı, bazı meyve ağaçları ise tomurcuk yapmaya başladı.

Mevsimler iyiden iyiye şaştı, bembeyaz örtü sadece fotoğraf anılarında kaldı. Ocak ayında 20, Şubat ayında da 16 dereceyi gören Kadıköy’de bazı ağaçların çiçek açtığı kareler, Kadıköy Gazetesi objektiflerine yansıdı.

DOĞANIN İNTİKAMI ACI OLABİLİR…

Kışın çiçek açarak hem şaşırtan hem de güzel görüntüleri de beraberinde getiren doğanın insana öfke patlaması daha sonra çok şiddetli yaşanabiliyor. Kışın kar görülmezken yaz sıcaklarında yumruk büyüklüğünde dolu ile tokadını vuran doğa, dengesinin bozulduğunu her sene daha da hissettirmeye başladı. Geçtiğimiz yıl yaz ortasında meydana gelen şiddetli dolu yağışında İstanbul büyük felaket yaşamıştı.

YEŞİL ÖRTÜYÜ KAYBETTİKÇE DOĞA ANA ÖFKELENİYOR!

Artan betonlaşma ile birlikte lokal alanlarda görülen sera etkisi, iklimlerde önemli değişimleri beraberinde getiriyor. Sadece çok yüksek binalar nedeniyle rüzgarların kesilmesi bile, mahallelerde sıcaklık değerlerinin en az 5-6 derece artmasına neden oluyor. Uzmanlar da “İstanbul’a aslında kar yağıyor ama biz göremiyoruz. Sıcaklık artışından dolayı şehre inerken yağmura dönüşüyor” diyerek tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

 

Galeri
📆 10 Şubat 2018 Cumartesi 11:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR