Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

AYAKLARI YERE BASMAYAN FESTİVAL

Yayınlanma:
ABONE OL

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, kapılarını 7’nci kez İstanbul’da açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST 2023’te 81 il ve 96 ülkeden 33 bin takım ve 1 milyon yarışmacı başvurusuna ulaştıklarını açıkladı. Erdoğan, Teknofest’in ülkemize, milletimize ve gençlerimize hayırlı olmasını diledi ve T3 Vakfı’na, bakanlıklara, paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Teknofest 2023 Vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle gençler Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalindeki çeşitli kategorilerde yapılan teknoloji yarışmalarına yoğun katılım sağlandı.

Etkinlikte, 41 ana yarışma, yüzlerce farklı kategoride düzenleniyor ve bu yarışmalara 332 bin takım ve bir milyondan fazla yarışmacı katılıyor. Biyoteknoloji, inovasyon, yapay zekâ, Siber güvenlik, dikey inişli roket, hava araçları, helikopter tasarımları, çevre ve teknoloji, eğitim teknolojileri ve okullar ile üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri ürünler, hizmetler de sergilendi. Katılımcılara konu uzmanları tarafından detaylı bilgiler ve inceleme imkânı sağlandı.

Etkinlik çadırları dışındaki açık alanda ise Gökyüzündeki çelik kanatlarımız Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Bayraktar AKINCI, ATAK ve Anka da etkinlik kapsamında uçuş gösterileri gerçekleştirdi. Alanda bulunan hava araçlarını yakından inceleme şansı buldular.

Teknofest ‘teki çocukların heyecanları görülmeye değerdi. Gençler ve aileleriyle birlikte çok güzel bir etkileşim sağlandığına inanıyorum.

Teknofest’e katılım sağlayan gençler gördükleri projeler ve projeyi gerçekleştiren mühendisler ile sohbet etme şansını yakaladılar.  Edindikleri bilgiler ışığında bundan sonraki hayatlarına yön verecek, kendilerine mesleki anlamda seçim yaparken referans olarak kullanabilecekleri bilgilere eriştiler.  

Teknofest geleceğin eğitimcilerini, pilotlarını, bilim insanlarını, mühendislerini, teknisyenleri olacak çocuklarımızın yoğun katımı ile gerçekleşen başarılı / faydalı büyük bir organizasyon olduğunu söylemeliyim.

Okan Algün
Siber Güvenlik Uzmanı


www.teknofest.org/tr

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Genel
07 Nisan 2024
MABEL MATİZ’DEN SABA TÜMER’E ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’in yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği, Peyman’ın sponsorluğunda kendi kanalında yayınlanan “Saba Tümer’le” isimli YouTube programının bu haftaki konuğu Mabel Matiz oldu. Mabel Matiz, Hann Sahne’nin ev sahipliği yaptığı, Saba Tümer’in YouTube programı “Saba Tümer’le” de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşk Aşeriyorum Saba Tümer, programının ikinci bölümünde çok sevdiği Mabel Matiz’i ağırladı. Tümer’in; “Bazen ruhun, bedenin […]

Belediye
07 Nisan 2024
ŞİLE’NİN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI ÖZGÜR KABADAYI GÖREVE BAŞLADI

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Şilelilerin halkının desteğiyle %51.88 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Özgür Kabadayı, 4 Mart Perşembe günü Şile İlçe Seçim Kurulu’ndan düzenlenen mazbatayı vatandaşlarında yoğun katılımlarıyla birlikte teslim alarak başkanlık görevine resmen başladı. ŞİLE İÇİN YENİ BİR DÖNEM   Şile İlçe Seçim Kurulu’nda gerçekleşen mazbata teslim töreninden […]