Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Cumhurbaşkanlığından 12 günlük tatil jesti! Öğrenciler, Memurlar ve Çalışanlara şimdi duyuruldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Hükümetten vatandaşlara güzel haber. Milyolarca öğrenci, memur, öğretmen ve çalışanların beklediği tatil haberi geldi. Tatillerin birleşmesiyle 12 günlük tatil şimdiden vatandaşlara ilaç gibi gelecek. Resmi olarak duyurulan tatilin detayları sizlerle.

Tüm kamu persoenli, öğretmenler, öğrenciler, memurlar ve çalışanı ilgilendiren tatil vatandaşı sevindirdi. Resmi olarak açıklanan yeni tatil için herkes büyük sevinç yaşadı.

Türkiye’de resmi tatiller ve dini bayram tatilleri çalışanlara, memurlara ve öğrencilere nefes oluyordu. Bu doğrultuda yapılan bir birleştirme ile tatiller uzuyordu. Hükümetin aldığı karara göre 2024 gelmeden tatillerle geldi. 2024 yılında vataşdaşlara 9 günlük tatil geliyor. Özellikle öğrencilere, öğretmenlere, çalışanlara ilaç gibi gelen tatilin detayları açıklandı.

Öğrencilerin kasım ara tatili bitirmesi ardından yeni tatilleri bekliyordu. Cumhurbaşkanlığı tarafından yeni düzenleme ile 9 gün ve 3 gün olmak üzere şimdiden vatandaşlara 12 günlük tatil cepte.

2024 Ramazan bayramı tatili 9 gün oluyor!

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan düzenlemeye göre, bir birleştirme daha geliyor. 10 Nisan 2024 tarihinde olan Ramazan bayramı çarşamba gününe denk geliyor. 12 Nisan cuma günü Ramazan bayramı bitiyor. 9 Nisan salı günü olan Arefe yarım gün tatil yapılmaktaydı.  Hükümet tarafından pazartesi gününde tatil edilmesi gündeme geldi. Ramazan bayramı tatili 9 gün olması bekleniyor. Hükümete yakın kaynaklar Ramazan bayramı tatili 9 gün açıklayacak istihbaratı geldi. Resmi olarak duyuru gelmese de bunun gerçekleşmesi çok mümkün.

Öğrencilere 2. dönem ara tatili olan 8-12 Nisanın tatil olması kamu çalışanları ve memurlar için 1 gün için çocuklarıyla tatil yapması engellenmeyeceği öğrenildi. Öğrenciler ara tatili 8-12 Nisan tarihlerinde yapacağı resmi olarak açıklandı.

Yarıyıl Tatili ne zaman? 22 Ocak – 2 Şubat 2024

2. dönem başlangıcı ne zaman? 5 Şubat 2024

2. dönem ara tatili: 8-12 Nisan 2024

3 günlük Resmi Tatil 2024 başında!

9 günlük tatili resmi olarak bekleyen vatandaşlara 3 günlük resmi tatil duyurusu geldi. 1 Ocak 2024 pazartesi gününe gelen Yılbaşı tatiliyle birlikte, cuma, cumartesi ve pazar 3 günlük bir tatil daha çıktı. Öğrenciler, öğretmenler, memurlar ve çalışanlar 1 Ocak pazartesi günü tatil yapacak. 3 Günlük tatil 2024 yılının tatillerle geçecek mesajı olarak algılandı.

Öğrencilere, öğretmenlere, memurlara ve çalışanlara 2024 bol tatilli geçeceği. 3 günlük ve 9 günlük tatil şimdiden gelen tatiller.

 

İlgili Haberler

Dünyadan
20 Nisan 2024
Türk Kızılay öncülüğünde 9. İyilik Gemisi Mısır’a ulaştı, yardımlar Gazze yolunda

Gazze halkına insani yardım ulaştırmak üzere Türk Kızılay öncülüğünde hazırlanan 3774 tonluk malzemeyle yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi, 55 saat süren deniz yolculuğunu tamamlayarak Mısır’ın El-Ariş Limanı’na ulaştı. Yardım malzemelerinin hızla Gazze’ye sevkiyatını sağlamak için işlemler başlatıldı. Türkiye’nin 7 Ekim’den bu yana Gazze’deki çatışma mağdurlarına gönderdiği dokuzuncu gemi olan İyilik Gemisi, başta gıda, barınma, hijyen […]

Genel
20 Nisan 2024
KİRA ANLAŞMAZLIKLARININ YÜZDE 80’İ DAVAYA DÖNÜŞÜYOR

Ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için hayata geçirilen arabuluculuk sistemiyle Anadolu illerindeki anlaşmazlıkların yaklaşık yüzde 60’ı çözüme kavuşturulurken, büyük şehirlerde bu oranın yüzde 20’lerde kaldığı görülüyor.   Büyük şehirlerdeki kira anlaşmazlıklarının yüzde 80’i davaya dönüşmeye devam ediyor. İLGİLİ HABER İBB MECLİSİ 9. DÖNEM İLK OTURUMU İMAMOĞLU TARAFINDAN AÇILDI Türkiye’de özellikle son yıllarda […]

Belediye
20 Nisan 2024
Dünyanın Çocukları “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” için İBB’de buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 farklı ülkeden ‘Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ için İstanbul’a gelen çocukları, Saraçhane’deki tarihi Meclis Salonu’nda ağırladı. İmamoğlu, aralarında Filistin ve Ukrayna’dan gelen çocukların da bulunduğu katılımcılara, “Dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan savaşların, acıların son bulması, Atatürk’ün dediği gibi, yurtta ve dünyada barışın egemen olması için, çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var. Dilerim, […]

Çocuk
20 Nisan 2024
Çevreci ve Sanat Sever Öğrencilerin Yaratıcı Çalışmaları 3. Kez Müze Gazhane’de!

 İTÜ GVO Beylerbeyi Yerleşkesi öğrencilerinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Yıl Sonu Resim Sergisi bu yıl üçüncü kez 23 Nisan – 14 Mayıs tarihlerinde Müze Gazhane’de yapılacak. Sergideki çalışmaların bir kısmı ‘’ileri dönüşüm’’ temasına odaklanıyor. Öğrencilerin yaratıcı güçlerini dünyanın geleceği için ortaya koydukları sergi izleyicileri düşündürürken, yaşam ve tüketim alışkanlıklarını sorgulamaları için de ilham verecek. Dünya Bankası’nın […]