MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Bostancı, Flaş » Kadıköy’den 800 Koli Yardım Malzemesi Anadolu’ya Uğurlandı
Kadıköy’den 800 Koli Yardım Malzemesi Anadolu’ya Uğurlandı


Kadıköy Belediyesi’nin 2002 yılında başlatıp aralıksız sürdürdüğü Anadolu’ya Yardım Kampanyası, 7 nci yılını doldurdu. Kampanyanın 7. yılını Anadolu’ya gönderilen 800 kolilik yardım tırlarını törenle uğurlayarak kutlayan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kampanyanın Kadıköylülerin desteğiyle devam ettiğini söyleyerek “Bu kampanya Türkiyenin sorunlarının yazılı olduğu bir destandır” dedi.

Kadıköy Belediyesi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın CHP’li belediyelere “Anadolu’ya yardım götürelim” çağrısıyla ilk kez Hakkari Yüksekova Yukarı Ulakbaşı Köyü’ne gönderilen 30 koli yardım malzemesiyle başlayan kampanyanın 7 nci yılını düzenlediği basın toplantısı ve yola çıkarılan yeni yardım tırlarıyla kutladı.

Yardım Malzemelerinin yola çıkarılması töreninde konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kampanyanın 2002 yılında Kadıköylülere yapılan çağrıyla başladığını, çağrıya yanıt veren Kadıköylülerin, kırtasiye malzemeleri, giysi, ayakkabı-palto, battaniye gibi kışlık malzemeler ile kitaplarını kampanyaya bağışladıklarını söyledi.

Kadıköylü kadınların gönüllü çalışmalarıyla malzemelerin kolilere yerleştirilip,, Aras Kargo’nun ücretsiz taşımasıyla Anadolu’nun çeşitli ilçe ve köylerine ulaştırıldığını kaydeden Öztürk, şöyle dedi: “ Başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin en ücra köylerine gönderilen yardım kolilerinin sayısı 7 nci yılın sonunda tam 7137 koliye ulaştı. Aras Kargo’nun yola çıkardığı tırlar kimi zaman Muş, Kars, Ardahan, Siirt, Batman gibi en uzak illerin küçük köylerine, kimi zamanda Artvin, Rize gibi Karadeniz Bölgesi’nin ücra yerlerine yardım kolilerimizi taşıdı.

Kadıköylüler bu yardım kampanyasına gösterdikleri ilgi ve destekle Türkiye’nin sorunlarının yazılı olduğu bir destan oluşturdular. Bu kampanya ile yola çıkan malzemeler kimi zaman bir garnizon komutanına, kimi zaman bir muhtara, kimi zaman okul müdürüne kimi zamanda bir dernek yetkilisine ulaştırıldı. Onlardan gelen teşekkür mektupları bizim için en büyük gurur kaynağı oldu. Bu kampanyanın en önemli ayağını malzemeleri ücretsiz taşıyan Aras Kargo ile malzemeleri kolileyen gönüllü kadınlarımız ve Kadıköylülerdir. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Kampanyamızı devam ettireceğiz.”

Kampanyaya destek veren Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, da Kadıköy Belediyesi’nin sosyal yardımlaşma projesi olan Anadolu’ya Yardım kampanyasına destek vermekten mutluluk duyduklarını, desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından son kolileri Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras ile kapatan Başkan Öztürk, kolilere “Kadıköy’den Sevgilerle” mesajı yazarak imzaladı. Koliler Aras Kargo’nun araçlarına yüklendi.

800 Koli Malzeme Yola Çıktı

Kadıköy Belediyesi’nin Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nın 7. yılında, yeni eğitim-öğretim yılının da başlamasıyla hazırlanan ve tırlara yüklenen yardım malzemeleri Düzce Aksaklar İlköğretim Okulu, Artvin Hopa Atatürk Lisesi, Artvin Hopa Yavuz Selim Lisesi, Çorum L Tipi Kapalıcezaevi, Bitlis Günoymak Evrenpaşa Lisesi, Batman Metin Bostancı İlköğretim Okulu ve Muş Kızılay Şubesi’ne ulaştırılmak üzere davetliler tarafından uğurlandı.

📆 30 Eylül 2009 Çarşamba 14:47   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy’den 800 Koli Yardım Malzemesi Anadolu’ya Uğurlandı” için bir cevap

  1. chavalinha dedi ki:

    bizim köy okulumuzunda kütüphane kırtasiye malzemesi vs. ihtiyaçlarımız var bu senede olur mu acaba yardımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR