MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » “Her Ses Bir Nefes” Sergisi City’s Nişantaşında açıldı
“Her Ses Bir Nefes” Sergisi City’s Nişantaşında açıldı


Polisan Boya Katkılarıyla

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü”

Temasıyla Gerçekleştirilen Fotoğraf Sergisi

City’s Nişantaşı’nda Açıldı…

 

“Her Ses Bir Nefes 3” kadına yönelik şiddete “HAYIR” demek ve toplumsal birlik oluşturmak için 66 ünlü kadını bir araya getirdi. Projeye gönül veren ünlü kadınlar ve davetliler serginin City’s Nişantaşı’nda gerçekleşen kokteylinde buluştular.

Kadına yönelik şiddeti önlemek, farkındalık yaratmak ve toplumsal birlik olmak için bir araya gelen 66 ünlü kadın “Her Ses Bir Nefes 3” için objektif karşısına geçti. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir araya gelen ünlü isimler bu kez, “ŞİDDET” kelimesi karşısında ağladılar, haykırdılar, çığlık attılar, şiddet duygusunu içtenlikle objektife yansıttılar ve tepkilerini gösterdiler.

Proje, bu yıl da Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları‘nın kapasite geliştirilmesi ve güçlendirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Birlik olmak ama sevgi için, birlik olmak ama daha sağlıklı bir gelecek için ve birlik olmak şiddetsiz yarınlar için ve bu projeyle kadın sığınma evlerinde kalan kadınımızın daha iyi koşullarda yaşamak adına bir umudu olacak.

Polisan Boya’nın katkılarıyla ve 66 ünlü kadının desteği ile gerçekleştiren “Her Ses Bir Nefes 3” ‘ün, proje tasarımını ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre üstlendi. 66 ünlü ismin fotoğraflarını da Hakan Yüksel (studioH2O)  tarafından çekildi.

İlk Sergi City’s Nişantaşı’nda Ziyaretçileriyle Buluştu…

İlk sergi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nden bir hafta önce City’s Nişantaşı‘nda açılarak, 21 Kasım – 06 Aralık günleri, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında AVM ziyaretçileri ile buluşacak. Sergi daha sonra Meydan İstanbul Alışveriş Merkezi’ne 30 gün süreyle tekrar edilecek.

Projeye gönüllü olarak destek veren isimler ve cemiyet hayatının tanınmış simalarından; Alanur Özalp, Ayça İnci, Aydan Kaya, Aylin Kabasakal, Ayşe Ertaş, Ayten Uncuoğlu, Betül Arım, Beyza Arslan, Buket Dereoğlu, Deniz Özerman, Derya Artemel, Dilek Yorulmaz, Eda Özerkan, Elif Güvendik Nayman, Gurur Aydoğan, Hakan Akkaya, Hilal Ergenekon, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Larissa Gacemer, Merve Oflaz, Nermin Denizci Taşpınarlı, Neslişah Alkoçlar, Nilüfer Aydan, Oya Aydoğan, Selim Sabah, Selin Altay, Sitare Akdilek, Şebnem Sungur, Tuğçe Özbudak, Zeynep Alasya, Zeynep Mansur katıldı.

Etiketler: , , ,
📆 23 Kasım 2013 Cumartesi 10:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR