MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Gazzeli yetimlere sağlık taraması yapıldı
Gazzeli yetimlere sağlık taraması yapıldı


 

Cansuyu Derneği’nin Gazze’de açtığı Yetim Merkezinde 700 çocuk sağlık taramasından geçirildi.  Derneğin, 700 kişilik dev yetim merkezinde 550 Lise ve İköğretim, 150 de anaokulu öğrencisi bulunuyor.

 

SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

 

Anadolu halkının sevgisi ile inşa edilen Gazze yetim merkezinin içerisinde eğitim merkezleri, sağlık merkezi, oyun salonu, yüzme havuzu, yeşil alanlar, çok amaçlı salon, antrenman sahası, bilgisayar odaları, kütüphane ve rehabilitasyon merkezi de mevcut. Sağlık taramasını yapan doktorlar çocuklara ayrıca şeker, balon gibi hediyeler de takdim ettiler.

 

OYUNCAK İSTEDİLER

 

Yetim öğrencilerden Muna Dalal Al Samuni Cansuyu Derneği aracılığı ile Türkiyeli hayırseverlere teşekkürlerini iletirken Muhammet al mantuk, Türkiye’den oyuncak istediğini, yetimlerden Hasan Neccar  ise hasta ve yaralı olan bazı akrabalarının bakımını talep etti.

 

BİR YETİMİN AYLIK MASRAFI 90 LİRA

 

Düzenlediği yurt dışı yardım organizasyonları ile Türkiye’nin üstlendiği insani sorumluluğu en iyi şekilde yerine getiren Cansuyu, yetim yürekler için de birçok noktada sorumluluk üstleniyor. Bir yetimin bir aylık bütün ihtiyaçları 90 lira karşılığında karşılanabiliyor.  Projeye destek vermek isteyen hayırseverlerin asgari 6 ay bu yardımı yapma zorunluluğu bulunuyor. Altı ay yardım yapmaya gücü olmayanların yaptıkları yardımlar da bir havuzda toplanarak 6’şar aylık yardım yapılacak şekilde yetimlere ulaştırılıyor.

 

YETİMLER İÇİN NELER YAPILIYOR?

 

Derneğin verdiği bilgilere göre aylık 90 liraya yetimin bütün eğitim masrafları, sağlık harcamaları, giysi ihtiyaçları ve bütün iaşesi karşılanıyor.  Bir yetime sahip çıkıldığı zaman yetim ile hayırsever aile arasındaki mektuplaşma trafiği organize ediliyor,   özellikle bayramlarda bu mektuplaşma teşvik ediliyor, yetimlerin evlerinde yahut kaldıkları yerlerde video çekimleri yapılıp hayırsever aileye bir CD ile selam ve dualar ulaştırılıyor ve zaman zaman telefon görüşmeleri de ayarlanıyor. www.cansuyu.org.tr internet sitesinden, Cansuyu Genel Merkezi ve 22 şubesi aracılığı ile yetimlere sahip çıkılabilir. İrtibat için 0312 285 20 03 numaralı telefon kullanılabilir.

 

Etiketler: , ,
📆 31 Ekim 2013 Perşembe 11:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR