MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Iı. Bin Yılın Işığı ‘İmam-I Rabbani’ Öğretileri”
Iı. Bin Yılın Işığı ‘İmam-I Rabbani’ Öğretileri”


Iı. Bin Yılın Işığı ‘İmam-I Rabbani’ Öğretileri” Haliç Kongre Merkezi’nde

 

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı’nın İmâm-ı Rabbânî’yi anma ve anlama amacıyla düzenlediği “Uluslararası İmâm-ı Rabbânî Sempozyumu” ülkemizin yanı sıra İtalya, Pakistan, Yeni Zelanda, Özbekistan ve Makedonya’dan birçok akademisyenin katılımıyla 15 Kasım 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde başlayacak.

 

Hayatını, İslamiyet’in Kur’an ve sünnet ışığında yorumlanması ve dinin hurafelerden arındırılmasına adayan 17. yüzyılın büyük âlimlerinden İmâm-ı Rabbâni’yi anmak, anlamak ve onun misyonunu tekrar hatırlamak amacıyla hazırlanan sempozyum 15 Kasım 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde açılacak. Üç gün sürecek sempozyum, 16 ve 17 Kasım tarihlerinde de Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde devam edecek. İmâm-ı Rabbâni’nin tasavvuf tarihine ve kültürüne kazandırdığı yeni kavramlar ile Kur’an-Sünnet çizgisindeki tasavvuf anlayışı anlatılacak. Uluslararası İmâm-ı Rabbânî Sempozyumu, ülkemizde Mektûbât isimli eseriyle tanınan ve birçok başka eseri de olan İmâm-ı Rabbâni’nin düşünce dünyasının günümüz insanına ilmi bir üslupla aktarılması için yurt içi ve yurt dışından 40 kadar akademisyen katılımcı tarafından hazırlandı.

 

İtalya, Pakistan, Yeni Zelanda, Özbekistan ve Makedonya’dan birçok akademisyenin katılacağı sempozyum Aziz Mahmud Hüdâyî Vakfı ve İstanbul Tasavvuf Araştırmaları Merkezi (İSTAM) koordinatörlüğünde, Üsküdar Belediyesi ile Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

 

15 Kasım 2013 Cuma/ Haliç Kongre Merkezi 13:30-15:45

16 Kasım 2013 Cumartesi /Bağlarbaşı Kültür Merkezi 10:00-17:00

17 Kasım 2013 Pazar/ Bağlarbaşı Kültür Merkezi 10:00-16:30

Etiketler: ,
📆 31 Ekim 2013 Perşembe 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR