MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Cumhurbaşkanı Gül’den tarihi ziyaret…
Cumhurbaşkanı Gül’den tarihi ziyaret…


Hac farizasını yerine getirmek üzere Suudi Arabistan’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mekke’de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Hac İdare Merkezini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleşen tarihi ziyarette Cumhurbaşkanı Gül, Diyanet İşleri Başkanı Görmez tarafından karşılandı.

Hac İdare Merkezi Başkanlığında Türk hacılarla bayramlaşan Cumhurbaşkanı Gül, “Kurban Bayramı herkes için hayırlara vesile olsun. Cenab-ı Allah önce herkesin ailesi için, memleketimiz için bütün Müslümanlar ve bütün insanlık için hep hayırlar nasip etsin” dileklerinde bulundu.

“Hac çok büyük bir heyecan, büyük bir tecrübe… Kendimizi gözden geçirme, çok büyük bir muhasebe meydanı, hac unutulmayacak bir an, imkanı olan herkesin bir kez gerçekleştirmesi gereken bir ibadettir” diyen Gül, Diyanet İşleri Başkanlığının hac organizasyonunu çok başarılı bulduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül şöyle konuştu;

“Diyanet İşleri Başkanlığı haccı çok mükemmel bir şekilde organize ediyor. Mükemmel kelimesini özellikle kullandım çünkü biliyorum bu zor bir organizasyon. Yıllardır yapa yapa artık en güzel ve en rahat bir şekilde bütün hacca gelen vatandaşlarımızın hizmetlerini yapmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bundan dolayı başta Diyanet İşleri Başkanımız olmak  üzere bütün hizmeti geçenleri tebrik ediyorum.”

“En güzel dileklerin yeri burasıdır…”

Cumhurbaşkanı Gül, Avrupa’dan ve Türkiye’den gelen 70 bin Türk hacı bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Herkesin ayrı ayrı bayramlarını ve haclarını tebrik ediyorum. Allah herkese tekrarını nasip etsin. Eminim ki bu vesileyle herkes çok güzel dileklerde, dualarda bulunmuştur, memleketimiz için bütün insanlık için. En güzel temennilerin yeri burasıdır. Dolayısıyla aynı zamanda bunlar kendi kendimizi terbiye etmek, kendi kendimizi gözden geçirmek, hepimiz fert olarak, ülke olarak kendi muhasebelerimizi yapmışızdır, noksanlıklarımızı görmüşüzdür.

İnanıyorum ki buradan alacağımız derslerle memleketimize döndüğümüzde herkes önce birey olarak daha sonra toplu olarak üstüne düşen görevleri en iyi şekilde yapacaktır. Ben bir kez daha burada olanlar ve olmayanların, herkesin bayramını tebrik ediyorum. Hacları kabul olsun. Allah tekrarını nasip etsin.”

Hac İdare Merkezinde Türkiye’den gelen basın mensuplarıyla da bayramlaşan Cumhurbaşkanı Gül, hac organizasyonunu takip eden çok sayıda Türk gazeteci olduğuna işaret ederek, “Tabii bu kadar büyük bir organizasyon olunca, bu kadar büyük bir hadise olunca bunu takip etmek ve burayla ilgili haberleri en güzel şekilde duyurmak da onların görevi. Kolay değil, hac çok büyük bir organizasyon” diye konuştu.

Bayramlaşma programına  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük, Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Dr. Ekrem Keleş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı katıldı.

 

 

 

Etiketler: , ,
📆 17 Ekim 2013 Perşembe 14:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR