MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ünlüler “her ses bir nefes” fotoğraf sergisinde buluştu!
Ünlüler “her ses bir nefes” fotoğraf sergisinde buluştu!


Polisan Boya katkılarıyla hazırlanan, Türkiye’de kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan “Her Ses Bir Nefes” Fotoğraf Sergisinin açılış kokteyli bugün Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde projeye destek veren ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Proje tasarımı ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği “Her Ses Bir Nefes” Fotoğraf Sergisinin açılışına Aslı Omağ – Ayça İnci – Aydan Kaya –  Aydilge – Ayşe Ertaş – Ayşen İnci – Birsen Dürülü – Deniz Özerman – Ebru Üstüntaş – Ece Gürsel – Ece Uslu – Elif Güvendik – Goncagül Sunar – Gülcin Santırcıoğlu – Pelin Akil – Sevtap Ünal – Türkü Turan – Yeşim Gül – Yasemin Öztürk – Zeliha Sunal gibi projeye gönülden destek veren isimler katıldı.

 

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsiciliğinin teknik destek verdiği proje kapsamında fotoğraf sergisi 8 – 30 Mart tarihleri arasında üç şehir ve dört farklı noktada RönesansAlışveriş Merkezleri’nde İstanbul Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, İstanbul Optimum Outlet, Ankara Optimum Outletve Adana Optimum Outlet’te ziyaretçileri ile buluşacak.

 

“Her Ses Bir Nefes” Fotoğraf Sergisi Hakkında

Mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 58 kadın iki farklı konsept için poz verdi. İlk konseptte yüzlerini stretch filmle kapatan sanatçılar susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken ikinci konseptte sessiz çığlıklarıyla tek nefes oldular. Çarpıcı pozlar veren ünlüler toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet, ekonomik bağımlılık gibi konulardaki cesur sosyal mesajları ile destekledi.

📆 08 Mart 2012 Perşembe 12:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR