MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ataşehir Belediyesi 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’nde çocukları mikroplara karşı bilinçlendirdi.
Ataşehir Belediyesi 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’nde çocukları mikroplara karşı bilinçlendirdi.


Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF)  tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü’nde, Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte çocukları mikroplara karşı bilinçlendirdi.

Dünya El Yıkama Günü sebebiyle ilçede başlatılan ve bir ay boyunca anaokulları ile ilköğretim okullarında sürecek olan el yıkama eğitimlerinin ilki Cemile Besler İlköğretim Okulu’nda Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Tamgaç, Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi, Veteriner Müdürü Necati Bozkurt, Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Yahşi’in katımlıyla yapıldı. “Su, sabun ve eller, el ele verdik mikropları yendik” sloganıyla başlatılan çalışmaların ilk gününde, çocuklara el yıkamayı özendirmek amacıyla mikroplardan korunma temalı çizgi filmler ve slâytlar izletildi, müzik dinletildi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Haluk Tamgaç yaptığı konuşmada; Başkan Battal İlgezdi’nin önemli bir toplantısı nedeniyle çok istemesine rağmen bu etkinliğe katılamadığını belirterek, “Başkanımız tüm çocukların sağlıklı bir ortamda büyümesi için belediyenin tüm imkânlarını kullandığımızı ve kullanacağımızı sizlere bildirmemi istedi” dedi.

“Görev anne-baba ve yöneticilerde”

Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi’de yaptığı konuşmada, “Dünya El Yıkama Günü’nün beş kıtada 70’i aşkın ülkede bu yıl 3’üncü kez kutlandığını” hatırlattı. Her gün 5 yaşından küçük 5 binden fazla çocuğun ishal nedeniyle hayatını kaybettiğini vurgulayan Gamze Akkuş İlgezdi, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’da bu nedenle 3 yıl önce, tüm dünyada milyonlarca kişiyi ellerini sabunla yıkamaya özendirmek amacıyla 15 Ekim’i “Dünya El Yıkama Günü” olarak kabul etti” dedi.

Sağlıklı yaşamanın en önemli koşulunun temiz çevre, mikroplardan arındırılmış gıda tüketimi ve bireysel temizlik olduğunu söyleyen Gamze Akkuş İlgezdi, ”Özellikle çocuklarımızın mikroplardan arındırılmış ortamlarda yaşamasını sağlamak, mikroplardan arındırılmış gıda tüketmelerini sağlamak anne-babaların ve yöneticilerin temel görevleri arasındadır. Bu nedenle çocuklarımıza bireysel temizliğin önemi öncelikle ev ve okulda anlatılmalı ve öğretilmeli” diye konuştu.

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt ta, Ataşehir’de 35 ilköğretim Okulunda bir ay süresince düzenlenecek etkinliklerde çocuklara el yıkamanın önemini anlatan çizgi film ve animasyon gösterileri sunulacağını açıkladı.

Galeri
📆 15 Ekim 2010 Cuma 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR