MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Manşet, Toplum » Sessiz Sedasız Yıkım
Sessiz Sedasız Yıkım


Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi’ndeki kaçak yapılar, yıkım çalışmalarında görmeye alıştığımız görüntülerden uzak, bölge sakinlerinin desteği ile yıkıldı.

Ataşehir Kaymakamlığı’nın çevresinde ki boş arazilere kaçak olarak yıllar önce yapılan gecekondu, baraka ile çadırlar Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı.

Bölgede özellikle çiçekcilik ve hurdacılık yapan vatandaşların konut ve depo olarak kullandığı kaçak yapı, baraka ve çadır sahiplerine yıkımın yapılacağını bir ay önce tebliğ eden Ataşehir Belediyesi İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya’nın denetiminde sabah erken saatlerde bölgeye gitti. Yıkım yapılacak alanda elektrikleri kesen belediye ekipleri baraka ve çadırlarını boşaltan vatandaşlara yardım etti.

Ataşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinde güvenlik önlemi aldığı bölgede gecekondu, baraka ve çadır sahiplerinin tebligat gereği yıkılacak yerleri boşalttıkları dikkat çekti.
Gecekondu, baraka ve çadırdan oluşan toplam 25 yer belediye ekiplerince yıkıldı. Çok sayıda baraka ve çadır ise sahipleri tarafından kaldırıldı. Sağlık koşullarından uzak, can ve mal güvenliğinin olmadığı ortamda yaşamlarını sürdüren baraka ve çadır sahipleri “Kendilerine yaşam alanı olarak başka bir ilçenin sınırlarını seçtiklerini” söyledi.
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’de yıkım çalışmalarını izleyen Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan’dan sık sık bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Kayhan, “Ataşehirlilerin çağdaş, sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için çalıştıklarını” açıkladı. Öğlen saatlerine kadar yıkım çalışmaları devam eden bölgede biriken moloz ve hurdalar da Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kaldırılıyor.

📆 14 Ekim 2009 Çarşamba 18:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR