SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Devlet Vatandaşa Her Ay 430 TL Fatura Yardımı Verecek! Başvuru ekranı açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Devletten vatandaşa fatura desteği müjdesi geldi. 2024 yılında fatura yardımları 430 TL’yi buldu. Aylık yardım başvuruları nasıl yapılacak sorusunun cevabı haberimizde.

PTT, kış aylarında hayati önem taşıyan bir destek programı başlattı: Doğalgaz Yardımı. Bu program, olumsuz hava koşullarında vatandaşların yanında olmayı hedefliyor. Bu yazıda, destekten kimlerin yararlanabileceği, başvuru şartları, başvuru süreci ve ödeme detayları gibi önemli bilgileri bulacaksınız.

438 TL Aylık Destek ( Toplamda 3500 TL)

Doğalgaz yardımı, kış aylarında vatandaşları soğuktan korumak için tasarlanmış bir destek programıdır. Bu program, aylık en fazla 438 TL ve yıllık en fazla 3.500 TL destek sunuyor. Bu desteğin temel amacı, ekonomik zorluklar içinde olan vatandaşlara kış aylarında yardımcı olmaktır.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Bu destekten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların öncelikle başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular, onaylandıktan sonra hak sahipleri tarafından PTT şubelerinden alınabilir. Başvurular, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfası aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Başvuruda bulunabilmek için vatandaşların Türk vatandaşı olmaları, e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları, doğalgaz arzı sağlanan bir bölgede ikamet etmeleri ve doğalgaz aboneliğine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, başvurunun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından onaylanması da şarttır.

Doğalgaz Yardım Ödemeleri

Doğalgaz yardımı, aylık 188 TL ile 438 TL, yıllık ise 1.500 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. Kronik hastalığı olan veya cihaza bağlı yaşayan vatandaşlar için ek ödemeler de sağlanmaktadır. Bu durumda olan vatandaşların başvuru sırasında sağlık raporu bilgilerini sunmaları gerekmektedir. Bu grup için doğalgaz yardım miktarı %5 oranında artırılmaktadır.

Ödemeler, hak sahiplerinin PTT kartlarına aktarılır. Yardım miktarı, başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından belirlenir ve hak sahipleri, PTT’ye faturalarını ibraz ederek yardımdan faydalanabilirler.

İlgili Haberler

Genel
29 Şubat 2024
Ramazan öncesi 15.000 TL’nizi almayı unutmayın! Artık son dakikalar

Emekliler için 15 bin TL‘ye varan promosyon ödemesi yapılacağına dair başvuruların son saatlerine girilmiş bulunmaktadır. Pek çok banka, bünyesine daha fazla emekliyi katabilmek adına cazip promosyon ödemeleri sunmaktadır. Özellikle ING Bank, emeklilere yönelik yüksek miktarlarda promosyon ödemesi yapacağını duyurdu. ING Bank, emekli maaşı miktarına göre değişen ödemelerle ilgili detayları paylaştı. Bankanın resmi web sitesi üzerinden […]

Belediye
28 Şubat 2024
Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi’den, Halk Eğitimi Merkezi’ne ziyaret

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Halk Eğitimi Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde el hünerlerini sergileyen kadınlarla sohbet eden Ekşi, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Halk Eğitim Merkezi kursiyeri kadınlar, Kadem Başkan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapacakları kermese davet etti. Kadınlara yönelik projelerini anlatan Kadem Ekşi, fitness ve pilates salonları ile […]

Büyükşehir
28 Şubat 2024
Topkapı’da Tramvayın altında kalan 1 kişi yaşamını yitirdi!

Son dakika Bağcılar Kabataş seferini yapan tramvayın altında kalan bir vatandaş hayatını kaybetti. İstanbul’da Kabataş Bağcılar tramvayı geçici süreliğine seferlerini kapatmak zorunda kaldı. Ekipler bölgede çalışmalarını sürdürüyor. T1 tramvayı hattında seferler geçici süreliğinie durdurulduğu öğrenildi. İLGİLİ HABER İBB Adayı Murat Kurum: Dünya şehirlerinin gıptayla baktığı ’İstanbul Taksi’ markasını oluşturacağız berkay See Full Bio

Basında Kadıköy
28 Şubat 2024
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu? İktidara yakın şirketten Şaşırtan anket sonucu!

Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu? İktidara yakın şirketten son dakika anket sonucu geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kim kazanacak? İBB için yarışan Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu galip gelecek. İşte İstanbul’da son dakika anket sonucu! İktidara yakın şirketten şok edici anket sonucu! Hükümete yakınlığı ile bilinen optimar Araştırma şirketi “İBB seçimlerini kim kazanır?” […]