MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » İBB, okulların açılacağı gün için tedbirler aldı

İBB, okulların açılacağı gün için tedbirler aldıİSTANBUL(CİHAN)- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı okulların açılacağı 20 Eylül Pazartesi günü trafik sıkışıklığı yaşanmaması için en üst düzeyde alarma geçerek tedbirler aldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu Başkanlığı’nda yapılan toplantılarda alınan tedbirler gözden geçirildi. Toplantılara İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İETT Genel Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Ulaşım Daire Başkanlığı, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Alt Yapı Koordinasyon Müdürlüğü, İSPARK, İTO, İSTESOB ve İSAROD temsilcileri katıldı.

Toplantılarda alınan kararlara göre ilk ve orta dereceli okulların açılacağı 20 Eylül 2010 haftası okul çevrelerinde yoğun trafik tedbirleri alınacak ve çok sayıda araç çekicisi hazır bulundurulacak. Mevcut yol – kazı çalışmaları (İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ, Türk Telekom, AYEDAŞ vb.) okul açılış gününden önce bitirilecek ve okulların açıldığı hafta yol – kazı çalışması yapılmayacak.

Toplantılarda trafiğin aksamaması için alınan diğer kararlar şöyle:

– Öğrenci servisleri okulların açıldığı ilk gün trafiğe boş çıkmamaları için bir hafta önceden öğrenci kayıtlarını bitirecekler. Öğrencilerin alınacakları yerler belirlenecek.

– Okul servisleri okul çevrelerindeki İSPARK otoparklarında okul giriş ve çıkış saatlerinde ücretsiz araç park edecekler.

– İETT 2100 olan araç sayısını 2500’e çıkaracak. Çocuklarını servisle göndermeyen veliler ve öğrencilerin toplu taşım araçlarını tercih etmeleri ulaşım ve trafik rahatlığı açısından büyük önem taşıyor.

– Sirkeci-Harem arası ek arabalı vapur sefer yapacak

– Okul servis araçları arabalı vapurlardan öncelikle yararlanacak.

– Metro- Hafif Metro-Füniküler PİK saatlerde azami sıktıkta sefer düzenleyecek (Sinyalizasyon ayarlarına göre 2 dakikada bir)

– Trafik akışını sağlamak için 7 bin polis görev yapacak. Okulların açılacağı gün, büro hizmeti yapan polisler, İlçe Emniyet Müdürlükleri personeli trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olacak.

– İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesi’nde 6 bin personel (emniyet, trafik, asayiş) görev yapacak.

– İstanbul genelindeki okullar çevresinde 1.500 Zabıta Memuru görev yapacak.

📆 16 Eylül 2010 Perşembe 10:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR