MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Minik öğrencilerin ders yılı heyecanı erken başladı

Minik öğrencilerin ders yılı heyecanı erken başladıSTANBUL(CİHAN)- İlköğretim okulları ile ana sınıflarına yeni kayıt yaptıran minik öğrenciler için yeni eğitim-öğretim dönemi başladı. Öğrencilerin okula uyum sorunu yaşamaması için 4 günlük uyum programı uygulayan Milli Eğitim Bakanlığı, bu sayede öğrencilerin derslere, okula, öğretmenlerine alışmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Referandum sürecinin hemen ardından yeni eğitim öğretim yılı heyecanı kısmen de olsa başladı. Bir yandan velilerin çocukları için yeni dönemdeki endişeleri, bir yandan da eğitimcilerin yeni dönem heyecanı bir arada yaşanıyor. Bir süredir uygulanan “uyum programı” ile öğrenciler 4 günlük hazırlık devresinden geçerek yeni eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirilecek. Bu kapsamda miniklerin okul kaygılarının önlenmesi, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevmesi, okul kurallarını öğrenmesi ve okula iyi bir başlangıç yapması amaçlanıyor.

Okul öncesi çocuklar ile ilköğretim birinci sınıfa kayıt yaptırın minikler bu sabah okulların yolunu tuttu. Anne ve babaları ile birlikte okullarına gelen minik öğrencilerin heyecanlı halleri dikkatlerden kaçmadı. Aileleriyle birlikte okula gelen bazı öğrenciler okula uyum sorunu yaşadığını ağlayarak gösterdi. Öğretmenler minik öğrencileriyle yakından ilgilenerek heyecanlarını yatıştırmaya çalıştı.

Veliler yeni dönemin hazırlıklarına günler öncesinden başladıklarını ve en az çocuklar kadar heyecanlı olduklarını dile getirdi, Hem maddi hem de manevi olarak çocukların okul sürecinin kendilerini etkilediğini anlatan veliler öğrencilerin uyum sorununun aşılması için uygulanan programın yararlı olacağını düşündüklerini dile getirdi.

İlk zilin çalmasının ardından bir süre sınıflara alınan öğrenciler daha sonra ilk tenefüs zili ile birlikte oyun alanlarına koştu. Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayan minikler okula alışma konusunda zorluk yaşamayacaklarının işaretini vermiş oldu.

2010-11 Eğitim-Öğretim dönemi ise 20 Eylül 2010 tarihinde başlayacak.

Galeri
📆 14 Eylül 2010 Salı 17:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR