MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Maltepe’de beline bağladığı paketle banka soymaya kalktı

Maltepe’de beline bağladığı paketle banka soymaya kalktıİSTANBUL(CİHAN)- Maltepe’de bomba süsü vererek beline bağladığı paket ile banka şubesine gelen bir kişi bankayı soymak istedi. Bankadaki bütün personelin boşaltılmasını isteyen zanlı, güvenlik görevlisinin durumu gizlice polise bildirmesiyle kıskıvrak yakalandı.

Saat 14.30 sıralarında Altayçeşme Mahallesi Bağdat Caddesi 351 numaradaki Garanti Bankası şubesine gelen 36 yaşındaki Ahmet Aker, güvenlik görevlisinin yanına yaklaşarak beline bağladığı paketin bomba olduğunu söyledi. Güvenlik görevlisinden şubenin boşaltılmasını isteyen zanlı bir yandan da yanında getirdiği çantanın para ile doldurulmasını istedi. Ancak durumdan şüphelenen güvenlik görevlisi bir yandan banka şubesi içerisindeki personel ve müşterileri boşaltırken bir yandan da durumu polis ekiplerine bildirdi.

Personelin bankadan boşaltma işleminin uzun sürmesinden şüphelenen zanlı Aker, durumun polise bildirildiğini anlayarak kaçmak istedi. Şubeden dışarıya çıkan zanlı polis ekiplerinin kısa süren kovalaması sonucu arka sokakta kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan Aker Maltepe Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü.

Olay sırasında şubede bulunan bir müşteri ise zanlının içeriye elindeki çanta ile girmesinden sonra güvenlik görevlisine sürekli belini gösterdiğini sonra da şubenin boşaltıldığını ifade ederek şöyle konuştu; “şube boşaltıldıktan sonra şahıs aniden kaçmaya başladı ama arkasından yetişen polis ekipleri şahsı yakaladı.

Maltepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen zanlı Ahmet Aker’in 3 çocuk babası olduğu ve psikolojik rahatsızlığının bulunduğu ileri sürüldü.

📆 03 Eylül 2010 Cuma 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR