Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye, Çalışana, Asgari Ücretliye zam kuruşu kuruşuna hesaplandı! Ancak zamlar şimdiden buhar oldu!

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye, Çalışana, Asgari Ücretliye ne kadar zam gelecek kuruşu kuruşuna açıklandı! Ancak Asgari Ücretliye, Memura, Emekliye, Memur emeklilerine ve emekliye gelecek zam vatandaşları mutlu etmeyecek. Ekonomi uzmanları zamlara gelecek zamların şimdiden buhar olduğunu ifade etti.

Asgari Ücrete ne kadar zam gelecek?

Yıl sonu resmi enflasyonun yüzde 65 olduğunda, 2023’ün 2. yarısı itibariyle 6 aylık enflasyon oranı yaklaşık %38 ediyor. Temmuz’dan beri 11.402 TL olan Asgari Ücrete bu oranda zam yaptığımızda 15700 TL civarında olacak. Asgari Ücret zammı en iyi senaryoda 2024 yılında 15700 TL olacağı açıklandı.

SSK, Bağkur, memur ve memur emeklilerine kadar zam gelecek?

En çok merak edilenlerden biri SSK, Bağ-kur emeklileri, memur ve memur emeklilerine ne kadar zam geleceği merak ediliyor. Yüzde 37.8 oranında maaşlara zam gelmesiyle, SSK ve Bağ-kurlu bu kadar zam gelecek. Memur ve emekli memurlara ise toplu sözleşme farkıyla yüzde 49 zam gelecek. Bu zamların üstünün olmayacağını açıklandı.

Açlık sınırına dikkat!

Açlık sınırlarına baktığımızda Eylül’de 13.334 TL, Ekimde 13.683 TL görünüyor. Açlık sınırı 14.500 TL olmasında bekleniyor. 15700 TL Asgari Ücret zammı gelse de açlık sınırının çok altında kalacak. Asgari Ücretle geçinen vatandaşlar 2024 yılında neredeyse açlık sınırıyla geçinmeye çalışacak.

Maaşlara muazzam artış beklemeyin!

Açlık sınırı olan 14500 TL sınırının üzerine çıkması, Asgari Ücret 15700 TL olması durumunda bile vatandaşın canını sıkacak. Ancak yine vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz cevapları verileceği şimdiden bekleniyor.

Yılbaşında buhar olacak!

Asgari Ücretli ve emeklilere gelecek zamla ilgili flaş bir yorum geldi. Yılbaşında maaşlara zam gelse de yılbaşından sonra gelecek tüm zamlar maaşları şimdiden eritecek.

ENAG’a göre zamlar buhar oldu!

Elimizde 100 TL olduğunda, 65 üzeri zam gelmesiyle bile resmi hesaba göre maaşlar ezdirmemiş gibi gözükse de verilen zamlar hemen eriyecek. Enag yıl sonunda enflasyonu %130 açıklaması bekleniyor. Hükümetin verdiği 65 TL, 130 TL enflasyonda eriyip gideceğini açıklayan ENAG raporları, vatandaşların 65 TL zararda olacağını ifade etti.

Emekliye, memura, Çalışanı Yüzde 80 bekliyor!

İlk ayda ise Türkiye’yi daha zorlu günler bekliyor. 2023 ve 2024 ilk 6 ayında beklenen enflasyona göre yüzde 80 enflasyon bekleniyor. Yüzde 65 üzerine iyi senaryo da yüzde 80’e çıkması ilk 6 ayda başlanıyor. Ancak 2024 yıl sonunda yüzde 80’e çıkması bekleniyor. Bütçe açığın devam etmesiyle zamlar ve vergiler yeniden artacak. Tamemen enflasyon demek olan bu zamlar Ocak ayında gelecek zamları şimdiden yok etti diyebiliriz.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]