Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Sigaraya yine zam geliyor! 9 TL birden zamlanacak

Yayınlanma:
ABONE OL

Sigaraya yine zam geliyor! Sigara fiyatlarına bu sefer 10 TL birden zam geleceği iddia ediliyor. Yılbaşında vatandaşlara sigara fiyatıyla ilgili yeni bir zam açıklaması yapıldı. Sigaraya yeni gelecek zamle birlikte vatandaşlar zor günler geçirecek.

Sigaraya yine zam geliyor!

2023 yılının başlarında 36 TL ortalama ile satılan sigara fiyatları Kasım ayında gelen 5. zamla birlikte 55 TL olmuştu. Ortalama sigaraya yıl bitmeden 20 TL zam gelmiş oldu. Ancak sigara fiyatları bu fiyatlarla sadece 1 ay sürebilecek. Yılbaşında sigaraya zam gelecek.

2022 yılında 20 TL ortalama ile satılan sigara fiyatları 2023 yılına 36 TL ile girmişti. Sigaraya ortalama olarak yüzde 80 zam gelmişti. 36 TL başlayan 2023 yılında Sigara fiyatları, 2023 bitiminde 55 TL ortalama ile satılmaya devam ediyor. 1 yılda 20 TL zamlanan sigara fiyatları için 2024 yılında gelecek zam da belli oldu.

Sigaraya 9 TL zam gelmesi beklenirken, bir yandan da zamları durdurun diyenler mevcut.

TESK Başkanı: Zamları durdurun!

Sigaraya yılbaşınadn bu yana 5 kez zam yapıldığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu başkanı Bendevi Palandöken, “Sigara yapılan zam oranı yüzde 75’i altı. Acilen zamlar durdurulmalı” dedi.

Palandöken, Zamlar artıkça kaçak artıyor, devletin 100 milyar lira vergi kaybı var diyerek “”Sigaraya zam yapıldıkça kaçak oranı artıyor. Şu an yüzde 20 oranında sigara kaçağı var. Bu kaçaktan dolayı devletin 100 milyar vergi kaybı var. Çünkü zamlar arttıkça kaçak artıyor. Sigara firmaları zam yapacakları zaman ürün satış adetinde kısıtlamaya giderek esnaf ile vatandaşı karşı karşıya getiriyorlar. Bu konuda Rekabet Kurumu’nun uygulamaları ve Ticaret Bakanlığı’nın yapacağı yeni bir düzenlemeyle ticaretteki bu sınırlamanın önüne geçmeli.” açıklamasında bulundu.

Sigaraya yıllık ortalama yüzde 80 zam hedefleniyor!

Sigaraya 2022 yılında olduğu gibi yüzde 80 zamla yeni yıla girilmesi hedefleniyor. Böylece 55 TL ortamayla satılan sigara fiyatları için Yılbaşında ortalama sigara fiyatları 64 TL yükseltilmesi bekleniyor. Sigara fiyatlarına her yıl olduğu gibi Yılbaşında zam kaçınılmaz olacak. Ocak ayının ilk haftasında Sigara fiyatlarına 9 TL zam gelmesi bekleniyor.

Resmi olarak 9 TL zam henüz açıklanmadı. Ancak Yılbaşında tüm sigara fiyatlarının 9 TL birden artması mümkün görünüyor.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]