MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Referandum nedeniyle İstanbul’da Mobil nüfus müdürlükleri kuruluyor

Referandum nedeniyle İstanbul’da Mobil nüfus müdürlükleri kuruluyorİSTANBUL(CİHAN)- İstanbul Valiliği, vatandaşların T.C kimlik numarasını alıp referandumda oy kullanabilmesi için Geçici Mobil Nüfus Müdürlükleri oluşturdu. İstanbul’un en yoğun ilçelerinde kurulan Mobil Nüfus Müdürlükleri, 1 Eylül – 14 Eylül tarihleri arasında 08:30 – 23:00 saatleri arasında hizmet verecek .Kararın, nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğun azalmaması üzerine alındığı açıklandı.

Konuyu, yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuran İstanbul Valiliği açıklamasında, halk oylaması öncesinde vatandaşların nüfus cüzdanı taleplerinin karşılanması için nüfus müdürlüklerinin 12 Eylül Pazar gününe kadar, Cumartesi ve Pazar günleri de hizmet verecek şekilde açık tutulamaya devam edeceği hatırlatıldı.

Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluk devam etmesi üzerine böyle bir ek tedbire başvurulduğu belirtilen Valilik açıklamasında şöyle denildi: “Vatandaşımızın ayağına hizmeti götürmek amacıyla Valiliğimizce yeni tedbirler alınarak ilimizin en yoğun ilçelerinden Fatih, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa Kadıköy ve Ümraniye ilçelerinde Geçici Mobil Nüfus Müdürlükleri oluşturularak hizmete açılmıştır. Seçim döneminde nüfus müdürlüklerinde iş yoğunluğu göz önüne alınarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarından ihtiyacı karşılayacak sayıda yeteri kadar personel görevlendirilecek.” dedi.

📆 01 Eylül 2010 Çarşamba 09:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR