MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika, Toplum » Toplu Taşımalardaki Klimalar Neden Çalışmıyor?
Toplu Taşımalardaki Klimalar Neden Çalışmıyor?


2010 yılı Ağustos ayı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi oturumlarında CHP’li İBB Meclis Üyeleri hazırladıkları yazılı-sözlü önergeleri ve yaptığı konuşmalar ile İstanbulluların sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor. CHP İBB Meclis Üyesi Ayşe İnci Beşpınar hazırladığı önergelerde İBB Meclis Başkanlığına, “Kadıköy İskele çevresi gecekondu mantığı ile işgal ediliyor uyarısında bulunarak, Kadıköy iskelesi ve çevresinde hızla çoğalan cafe ve büfelerin durumunu ve İETT Otobüsleri başta olmak üzere Halk Otobüsleri ve Metrobüsler de bunaltıcı bu havada klimaların neden çalıştırılmadığı” sordu.

CHP İBB Meclis Üyeleri; Ayşe İnci Beşpınar, Murat Antik, Hakan Şişik ve Halil Sarıca imzaları ile İBB Meclis Başkanlığına verilen ve oy birliği havale edilen yazılı soru önergesinde İBB Başkanlığına Kadıköy iskelesi ve çevresine kurulan cafe ve büfeler soruldu.

“Gecekondu mantığı ile işgal edilen Kadıköy İskele çevresindeki koku ve gürültü kirliliğine ne zaman son verilecek?”

“Hepimizin bildiği gibi Kadıköy iskelesi ve çevresi İstanbul’un Anadolu Yakasını, Avrupa Yakasına bağlayan önemli bir bölgedir. Bu alanda sayıları hızla çoğalan cafeler-büfeler-balıkçılar-köfteciler-kokoreççiler Kadıköy Meydanı ile Kadıköy iskelelerini kapsayan bu önemli ve değerli alanı gecekondu mantığı ile işgal altına almış bulunmaktadırlar.

  1. Sözü geçen cafeler ve büfelerin kuruma ve bölgeye hangi fayda mantığı ile çalışma izni verilmiştir? Ayrıca Ecrimisil işlemi ile mi? Tahsisi işlemi ile mi? İhale işlemi ile mi? İzin verilmiştir.
  2. Mantar gibi çoğalan ve cafe ve büfeler ihale yapılarak oluşturulmuş ise Kimlere ihale edilmiştir? Ne kadar süre ve ne kadar bedelle ihale edilmiştir?
  3. Bu koku ve gürültü kirliliği merkezlerinin denetimi yapılıyor mu? Yapılması kaygısı ve kanısı yaygın olup neden yapılmadığının cevabının verilmesini,
  4. Çağdaş kent görünümüne, kentin tarihi ve doğal dokusuna aykırı bu oluşumların kente kazanımlarının sorgulanmasını ve cevabını rica eder saygılar sunarız”

Toplu Taşımalardaki Klimalar Neden Çalışmıyor?

CHP İBB Meclis Üyeleri Ayşe İnci Beşpınar, Halil Sarıca ve Gülser Alaparslan imzaları ile İBB Meclis Başkanlığına verilen ve oy birliği havale edilen önergede başta birçok İETT Otobüsleri olmak üzere Halk Otobüsleri ve Metrobüsler de bunaltıcı bu havada klimaların neden çalışmadığı soruldu. İstanbullulardan gelen yoğun şikâyet üzerine İBB Başkanlığına gönderilen yazılı önerge de şunlara değinildi;

İETT yetkililerine sesleniyoruz; “İstanbullulara yapılan bu zulme ne zaman son verilecek? Klimaların mutlak çalıştırılmaları konusunda denetimler neden yapılmıyor?

“Yaklaşık iki aydır toplu taşıma araçlarında havalandırma sistemlerinin yeterli olmadığını, klimaların çalışmadığını, zaten hınça hınç yolculuk yapan kan ter içindeki İstanbulluların olağan üstü bu sıcak havalarda bunaldıklarını, bayıldıklarını hem halkın direk şikâyetlerinde hem de basın haberlerinde üzülerek takip ediyoruz. Yaz başından beri İETT, Özel Halk Otobüslerinde ve Metrobüsler de klimaların çalıştırılmadığına dair gelen haberler sonucunda hiçbir değişikliğin olmaması sebebi ile İETT tarafından toplu taşıma araçlarının klimalarının neden çalıştırılmadığının, arızalı ise arızaların neden giderilmediğini, mutlak çalıştırılmaları konusunda denetimlerin neden yapılmadığını, neden uyarı ve ceza sisteminin uygulanmadığını ve İstanbullulara reva görülen bu cezanın ne zaman sonuçlanacağının cevaplanmasını rica ederiz”

Etiketler: , , ,
📆 16 Ağustos 2010 Pazartesi 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR