MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Spor, Toplum » TFF-Ülker Futbol Köyleri başarıyla tamamlandı

TFF-Ülker Futbol Köyleri başarıyla tamamlandıTürk futbolun geleceği için atılan en öneml adımlardan biri olan TFF- Ülker Futbol Köyleri projesi ile 240’ı kız toplam 560 öğrenci; Kocaeli, Trabzon, Malatya, Sakarya, Sivas, Sinop ve Erzurum’da açılan futbol köylerinde, hem futbolunu hem de kendini geliştirme fırsatı buldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Genel Direktörlüğü’nün Ülker işbirliği ile “HERKESiçinFUTBOL” kapsamında hayata geçirdiği TFF-Ülker Futbol Köyleri’nde eğitim sona erdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukları futbol çatısı altında birleştirerek, sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen proje kapsamında 240’ı kız, 320’si erkek olmak üzere 12 yaşındaki 560 çocuk eğitim gördü. Erkek köyleri Sakarya, Sivas, Erzurum ve Sinop illerinde, kız köyleri ise Kocaeli, Trabzon ve Malatya illerinde gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin 81 illinde gelerek erkek köylerinde 7 gün, kız köylerinde 9 gün boyunca eğitim olan çocuklar unutulmaz anılarlar evlerine döndüler. Futbolun yanı sıra ilk yardım, çevre, afet yönetimi, satranç gibi farklı konularda eğitim gören çocuklar aynı zamanda, projeye bu yıl dahil olan Dr. Yasemin Bradley’den dengeli beslenmenin kurallarını öğrendiler ve usta sanatçı Ayla Algan yönetimindeki Ekol Drama’dan yaratıcı drama dersleri aldılar.

Futbol köylerinde çocukların sadece futbol yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp futbolun özünde var olan kardeşlik, centilmenlik, paylaşma ve dayanışma ruhunu da keşfettiklerini belirten Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, “Çocuklarımıza sunduğumuz eğitim olanaklarının hem gelişimlerinde hem de hayatlarında önemli bir fark yaratacağına inanıyoruz” dedi. Yanal, projenin öncelikli hedefinin profesyonel futbolcu yetiştirmek olmamasına rağmen Futbol Köyleri sayesinde yetenekli çocukların genç milli takımlara kadar yükselebildiğini de sözlerine ekledi.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker,  yıllardır sporun içinde yer alan bir marka olarak Türk sporunun geleceği olan çocuklara yönelik projelere destek vermeyi çok önemsediklerini vurguladı. Şeker: “Çocuklarımızın; eğitim almalarına, sosyalleşmelerine olanak sağlayan, ülkemizdeki potansiyelin verimli bir şekilde değerlendirilmesine ve yetenek havuzunun genişletilmesini sağlayan bu projeye 4 yıldır destek veriyoruz. Çocuklarımıza burada futbol dışında sunduğumuz eğitim olanaklarının hayatlarında önemli bir fark yaratacağına inanıyoruz. Daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiğimiz HERKESiçinFUTBOL projeleriyle, şu ana kadar 50 bin çocuğa ulaştık. Hedefimiz bu sayıyı 100.000’e ulaştırmak” dedi.  

İlki 2007 yılında Van’da düzenlenen Futbol Köyleri’nde, bu yıl 64 antrenör eşliğinde toplamda 192 saat futbol antrenmanı ve kampın 6. gününden itibaren şenlik formatında düzenlenen turnuva organizasyonunda 28 maç yapıldı. Futbol eğitiminin yanı sıra 25.5 saat satranç, 55 saat yaratıcı drama çalışması gerçekleştirildi.

Uzmanlar eşliğinde düzenlenen eğitim programlarının uygulandığı TFF-Ülker Futbol Köyleri aracılığıyla 2007’den bu yana toplam 2640 çocuğa ulaşıldı.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 20 Temmuz 2010 Salı 10:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR